Відкритий був вітамін В5 на початку 20 століття американським біохіміком Роджером Вільямсом. У 1933 йому вдалося офіційно запатентувати кислоту, яка точно входить до складу тканин рослин і тканин.
В яких продуктах є вітамін B5
Найбільше цього вітаміну ви можете знайти у незвичних продуктах, а саме в гречці, печінці, серці, вівсянці, цвітній капусті та інших видах їжі. Та і в звичних нам продуктах також є вітамін В5: куряче філе, жовток яйця, молоко та рибна ікра. Вітамін b5 купити потрібно всім, адже він точно не буде зайвим для нашого організму.
Для чого потрібен вітамін B5
При попаданні в організм пантотенова кислота у процесі стає пантетином — ця речовина бере активну участь у окисленні всередині організму. Допомагає зʼєднувати жирні кислоти, холестерин, гемоглобін та інші кислоти. Задіяний в обміні жирів, білків та вуглеводів.
Головна мета, яка закладена у вітаміні в5 є побудова гормонів надниркових залоз та кров’яних антитіл, які в свою чергу повинні укріпляти організм.
Його часто вживають при лікуванні артриту чи хвороб серця. Позитивно впливає на роботу головного мозку. Простіше кажучи, ми подумали про щось і зробили задумане це все робота пантотенової кислоти.
Також не дає вашому тілу так швидко старіти і втрачати свої сили. Допомагає подолати похмілля. Майже незамінний вітамін.
Також лікарі часто призначають пацієнтам із опіками чи проблемами з дихальними шляхами курс вітаміну В5. Маєте проблеми із печінкою, шлунком і кишечником – цей продукт для вас.
Добова норма вітаміну B5
Звичайно, що дозування для кожної людини індивідуальне, а саме який спосіб життя вона веде, яку масу тіла має та багато іншого. У середньому для дорослих буде достатньо від 4 до 7 мг вітаміну на день.
Для спортсменів чи мам, які годують грудьми, потрібно збільшувати норму до 8 мг на добу. Якщо ж ви маєте певні хвороби, то дозування потрібне дорівнювати 10 мг.
Не перевантажуйте маленьких дітей вітамінами, їх організм повинен сам почати їх виробляти. Немовлятам до півроку достатньо 2 мг на добу, дітям віком до трьох років – від 3 до 4 мг на день. Норма для десятирічних дітей – 4–5 мг.
Дефіцит вітаміну B5
Вживання великої кількості безбілкової або знежиреної їжі може призвести до дефіциту вітамінів і розладів тонкого кишечника.
Втома, безпричинна депресія, безсоння і швидка стомлюваність — перші ознаки дефіциту вітаміну В5.
До переліку симптомів додається мігрень, м’язова слабкість, оніміння або поколювання в руках і ногах. Організм стає слабкий і не здатний протистояти простий застуді. Може розвинутися виразка дванадцятипалої кишки.
Передозування вітаміну B5
Пантотенова кислота є водорозчинним вітаміном. Тому передозування виникає у виняткових випадках — через особисту непереносимість. Надлишок зазвичай виводиться природним шляхом із сечею.
Надлишок синтетичного вітаміну В5 може викликати сильне печіння в шлунку.