Як правильно підготуватися до Великодня

Щасливе
05.04.2023  14:00

1. Генеральне прибирання . серця. Саме таке прибирання найбільш важливе. Як це зробити? Варто заглянути у своє серце і позбавитися від тих почуттів, які його забруднюють, – якраз для цього церквою і встановлений Великий піст. Непробачення, злість, гнів, бажання помститися, дратівливість – усе це зовсім не ті почуття, з якими треба святкувати Пасху. У ідеалі розібратися з цими негативними почуттями варто було ще до Великого посту, не даремно ж останнє воскресіння перед постом так і називається – Прощеное воскресіння. Проте якщо ви не встигли від душі пробачити, помиритися з кимось або, навпаки, вибачитися – самий час зробити це в останній тиждень перед Пасхою. Але пам’ятаєте, що Господь дивиться на наміри – головне, щоб примирення або пробачення було від душі, щире. А якщо немає можливості побачитися з тією людиною, то постарайтеся помиритися з ним в душі – і знову ж таки від щирого серця. Звичайно, не варто забувати і про сповідь.

2. Заздалегідь завершите роботу по будинку. Багато хазяйок до Пасхи не лише прибирають квартиру, але і миють вікна, стирають, гладять, готують і роблять ще купу справ, до яких ніяк не доходили руки. Безумовно, це похвально, проте не варто залишати таку посилену підготовку на останні два-три дні перед святом. Краще всього робити це поступово, частинами, інакше самій хазяйці до урочистості вже буде абсолютно не до святкування.

Окремо хочеться сказати про Великий четвер. У народі він дістав назву Чистого. Нерідко можна почути, що цей день – спеціально для прибирання, саме тоді треба гарненько вымыть-вычистить квартиру і вимитися самому. Насправді ж – це забобони, і Церква не одного разу висловлювалася про те, що увесь клопіт по господарству слід завершити до Великого четверга, а ще краще – до Пристрасного тижня, на якому краще більше часу присвятити духовним роздумам і молитві, а не побутовим проблемам. Великий четвер – це день встановлення таїнства Євхаристії (Причастя), коли Ісус Христос на Таємній вечері омив ноги апостолам. Чому Він це зробив? Обряд обмивання ніг існував здавна, але робили це звичайно слуги – повторивши подібне, Ісус без слів показав апостолам, що і Його, і їх покликання – служити, а ще – що не той, хто сам себе прославляє, насправді піднесений. Напевно, звідси, а ще і від того, що багато вірян сповідуються цього дня, і прижилася назва «Чистий четвер». Легко зрозуміти, що йдеться зовсім не про чистоту житла, а про чистоту душевну.

3. Не забудьте про відвідування храму і освячення їжі. Воскресіння Христово – свято християнське, а тому і відсвяткувати його по-справжньому без відвідування храму не вийде. Їжу починають освячувати вже у Велику суботу, вночі і уранці в церквах проходять богослужіння. До речі, не усі знають, що для освячення в храм можна принести не усі продукти. Так, на Паску треба приносити сирні паски, паски і, звичайно, яйця. Яйце символізує нове життя, солодка паска – життя людини в раю, а смачна паска – радість людини від присутності Бога в його житті. Інші продукти – м’ясо, сало, ковбасу (вони видають сильний запах, адже ми прийшли на молитву!) і, безумовно, алкогольні напої приносити в церкву на освячення не треба. Освятити хрестики і ікони краще в інший час, а не разом з їжею. До речі, важливо не лише освятити продукти, але і помолитися.

 

, переглядів: 412


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *