Як вберегти очі під час відключення світла: поради медиків

квиток на автобус
Щасливе
11.12.2022  10:03
Національна служба здоров’я України (НСЗУ) радять, як вберегти очі в умовах відключення електроенергії.
“Попри часті відключення світла українці продовжують працювати, навчатися, читати та активно проводити час. Однак при поганому освітлення наші очі напружуються, щоб розгледіти текст чи зображення тощо. Через це очі швидко втомлюються і може відчуватися печіння або біль в очах, а іноді навіть і головний біль”, – йдеться у повідомленні НСЗУ у мережі Фейсбук.
Щоб вберегти очі під під час відключень світла варто дотримуватися таких правил:
Якщо ви працюєте з комп’ютером – уникайте цілковитої темряви. Світла від одного монітору недостатньо для очей. Подбайте про правильне альтернативне освітлення.
Обирайте лампи й ліхтарі, що освітлюють кімнату рівномірним білим кольором. Це найбільш комфортне світло для очей, оскільки імітує денне освітлення. Подбайте про те, щоб світло рівномірно заповнювало кімнату, а не було спрямоване лише в одну точку.
 У жодному разі світло ліхтарів чи лам не має сильно світити вам в очі. Це може негативно вплинути на зір, викликати додаткове навантаження, сльозотечу.
 За можливості замініть свічки на ліхтарі чи акумуляторні лампи – мерехтіння світла може викликати відчуття дискомфорту й втому очей, а також негативно позначається на нервовій системі.
Уникайте кольорового освітлення, зокрема синього освітлення (декоративних світильників, гірлянд тощо). Таке світло неприродне і небезпечне для здоров’я очей.
Якщо відчуваєте симптоми синдрому сухого ока, користуйтеся зволожувальними краплями.
 Щогодини робіть 5-ти хвилинну перерву від гаджетів. У цей час корисно виконати вправи для очей (подивитися вгору, вниз, у різні сторони) та частіше дивитися вдалину – це допоможе вашим очам розслабитися.
 Зверніться до свого сімейного лікаря, якщо турбує зір. За необхідності він направить до офтальмолога.
За повідомленням з Національної служби здоров’я України (НСЗУ) у мережі Фейсбук.
, , , переглядів: 310


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *