Яке церковне свято 19 жовтня 2022 року?

квиток на автобус
Щасливе
19.10.2022  09:00

Православна церква 19 жовтня вшановує пам’ять апостолів Дениса і Фоми.

Саме з цим святим асоціюється одне з найбільш популярних тверджень, що характеризує людину, яка в щось не вірить. Згідно з переказами, апостол Фома не вірив у воскресіння Христа, поки не побачив рани від цвяхів на долонях і пробиті списом ребра Ісуса.

У перекладі з єврейського Фома означає “близнюк”. Існує легенда, нібито другий його брат, званий Фадеєм, був Юдою.

Походив Фома з родини риболова, сам заробляв цим на життя. Після того, як він побачив чудеса Христові, пішов за ним. Однак, Бог посіяв сумніви в душі Фоми і той не відразу повірив у Зішестя Святого Духа. Коли це сталося, апостол проповідував Євангеліє в багатьох містах і країнах, багатьох звернув у християнство – як звичайних людей, так і правителів.

Прикмети 19 жовтня

Народні прикмети сьогодні / фото ua.depositphotos.com
  • ранкове небо жовтого кольору – скоро підуть опади;
  • вечірня зоря червона – до негоди;
  • випав перший сніг 19 жовтня – літо буде теплим;
  • немає вітру на Фому – чекайте похолодання.

Що сьогодні не можна робити

Святий апостол Фома постраждав через те, що не вірив у воскресіння Христа, тому не терпів брехні. Згідно з народними повір’ями, в цей день заборонено брехати і недоговорювати, інакше можна нажити великі неприємності.

Крім того, сьогодні не можна витрачати енергію даремно, займатися марнотратством, використовувати нецензурну лайку і сваритися.

Що можна робити 19 жовтня

Наші предки в цей день дотримувалися традиції – брали своїх дочок, яким вже виповнилося 7 років, і вчили їх ткацькій справі. Батьки приводили синів в засіки і показували, як заготовлювати і обробляти зерно.

Якщо в цей день в сім’ї народжувалася дитина, то господині пекли коровай, потім відламували від нього краюху, посипали сіллю і давали дитині. Вважалося, що такий ритуал допоможе малюкові рости великим і сильним. Потім випічкою пригощали знайомих і хворих родичів.

, , , , переглядів: 283


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *