Чи реально рівнянам жити у більш сучасному і комфортному місті?

Щасливе
21.04.2017  14:19

Останнім часом доволі часто доводиться чути про те, що основою будь-якого успішного суспільства є люди з активною життєвою позицією, які прагнуть змінювати життя на краще. Однією із громадських організацій міста Рівного, яка завзято займається впровадженням позитивних змін у Рівному, є Платформа взаємодій “Простір”.

Громадська організація Платформа взаємодій “Простір” розпочала свою діяльність рік тому, публічна презентація відбулася 1 березня 2016 року. Вона об’єднала різних за віком та професією людей, які прагнуть розвиватися й допомагати Рівному змінюватися на краще, щоб воно трансформувалося у прогресивне місто. Діяльність Платформи взаємодій “Простір” базується на простих та зрозумілих кожному принципах: відкритість, відповідальність, активна позиція, гідність та реалізація ідей.

 

Читати перший випуск журналу “РІВНЯНИ” онлайн

 

 

— Ми прагнемо створити відкритий простір для творчості, розвитку, створення та втілення нових, прогресивних ідей. У нашій діяльності ми уникаємо упередження, впливів політичних ідеологій або релігії. Якщо у когось виникне бажання займатися політикою, то він повинен покинути лави нашої організації, — говорить один з ініціаторів створення Платформи взаємодій “Простір” та член правління Олександр КОВАЛЬЧУК.

 

Першим амбіційним проектом Платформи взаємодій є створення креативного громадського центру “Відкритий офіс” (“Open Office”), який також є офісом громадської організації. У цьому проекті втілюються головні погляди та принципи “Простору”, адже користуватися “Відкритим офісом” можуть усі ініціативні рівняни та громадські організації. “Відкритий офіс” створює прекрасну можливість для тих громадських організацій, які не мають власного приміщення організовувати власні проекти та публічні заходи. Знаходиться офіс у двох приміщеннях Національного університету водного господарства та природокористування, який також став партнером створення цього проекту. Перед цим ректор НУВГП Віктор Мошинський та Олександр Ковальчук підписали меморандум про співпрацю.

Оксана Лозова: “Патріотичний неспокій передається у нашій сім’ї генетично”

— Коли до мене звернулися активісти з пропозицією про співпрацю, я охоче погодився, адже часто, подорожуючи в інші країни, я бачив, як подібні організації стають ініціаторами змін, працюють над вирішенням багатьох актуальних питань. За цей рік у “Відкритому офісі” відбулося багато прекрасних заходів. Вірю, що наша співпраця й надалі буде плідною, — розповідає ректор НУВГП Віктор МОШИНСЬКИЙ.

 

 

Активісти Платформи взаємодій “Простір”, крім того, займаються розвитком неформальної освіти та сприянням особистого зростання людини. Важливим кроком у цьому напрямку стало проведення конференції “TED” — “TEDx Rivne” у 2016 році.

— Для мене великою мрією було, щоб у нашому місті відбулася ця конференція. І коли нам вдалося отримати ліцензію від бренду “TED” — це стало непересічною подією. Саме тому перша рівненська конференція відбулася під гаслом “Таланти та технології”. Із рівнянами зустрілася велика кількість експертів, які поділилися своїми секретами успіху та власним, особливим поглядом на світ та своєю життєвою філософією, — розповідає член правління Платформи взаємодій “Простір” Сергій ГЕМБЕРГ.

 

 

Іншою оригінальною та знаковою подією, яку організувала Платформа взаємодій “Простір”, був Форум культурних ініціатив 2.0 “Креативна економіка”. Головним гостем Форуму став координатор експертної групи розвитку культурних і творчих індустрій Європейської комісії, віце-міністр культури Естонії Рагнар Сііл. На зустрічі з рівнянами він обговорив проблематику розвитку та взаємодії культури та економіки у сучасному світі. Основною темою бесіди стало те, як поєднання культури та підприємництва створює нові робочі місця, дає прибуток та сприяє розвиткові міст. Також під час форуму презентували продукти, які створили у Рівному під загальною назвою “DESIGN IN RIVNE”.

Оскільки важлива мета діяльності “Простору” — трансформація Рівного як прогресивного та сучасного міста, починаючи з березня 2016 року, у нас реалізовується проект “Цифрового перетворення міста” у межах ініціативи “Rivne smart city“.

— Повсюдно у світі розвиток цифрових технологій сприяє розвиткові громади, робить самоврядування дієвішим та ефективнішим, а інформацію про їхню діяльність — доступнішою мешканцям міст. Нам вдалося реалізувати багато проектів та ідей. Зокрема, протягом кількох місяців напрацювати технічні вимоги, необхідні для впровадження міського порталу, та підготовити тендерну документацію, необхідну для закупівлі технологічної платформи для цього порталу, — розповідає ініціатор проекту “Rivne smart city”, член правління платформи взаємодій “Простір” Надія ГЛАДКЕВИЧ.

 

 

Платформа взаємодій “Простір” у перший рік своєї діяльності налагодила активну спів­працю з іншими громадськими організаціями. Рівненські активісти почали співпрацювати з Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання”. Завдяки цій співпраці активістів “Простору” запрошували на різноманітні тренінги, семінари та подорожі. Також, завдячуючи допомозі “Єднання” та “Київського інституту соціології”, стало можливим провести опитування серед мешканців міста, яке дозволило дізнатися про потреби міської громади. “Простір” також підписав меморандум про співпрацю з українським представництвом “Корпусу миру” — незалежного федерального агентства США, яке займається впровадженням різноманітних гуманітарних ініціатив у світі.

Володимир Хомко: “Час залучати інвесторів та відроджувати втрачене”

— Мене надихає співпраця з цими молодими та ініціативними людьми. Завдяки платформі взаємодій “простір” мені вдалося розпочати і власні проекти, які дозволять зробити місто рівне ще кращим та комфортнішим, — ділиться враженнями американський волонтер Кевін БЛОСФЕЛЬД.

 

Платформа взаємодій “Простір” долучилася і до створення обличчя міста Рівного. Коли створювався “Простір”, у Рівному розпочався конкурс на альтернативний бренд міста. Перемогу в цьому конкурсі здобула ідея учасниці Платформи Насті Хмари та Андрія Цьося, який пізніше також долучився до проектів “Простору”. Новий логотип затвердили на сесії Рівненської міської ради, а тому дизайнери можуть використовувати лого для популяризації Рівного.

У майбутньому Платформа взаємодій “Простір” має на меті стати “Фондом громади” — лідируючою організацією, яка акумулює кошти та ідеї для вирішення важливих проблем Рівного спільними зусиллями мешканців міста, представників бізнесу, влади та різноманітних фондів й організацій.

 

 

 

 

 

Олександр ШЕВЧУК

, , переглядів: 1 742


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *