Коли українці зможуть ввозити іномарки за новими правилами?

28.04.2017

Коли українці зможуть ввозити іномарки за новими правилами?

Як повідомляє спеціалізоване видання avtoblog.ua, екологічна норма «Євро-6» вступить в силу з 1 січня 2018 року. Нагадаємо, що згідно з чинним зараз стандартом «Євро-5» українцям дозволяється ввозити автомобілі випущені тільки після 2010 року. Однак, вже з 2018 року громадяни України зможуть ввозити автомобілі, випущені починаючи з 2016 року.

Тобто, в наступному році перестає діяти пільговий акциз для старих іномарок, випущених до 2016 року. Хоча сам закон №3251 дозволяє ще цілий рік ввозити пільгові авто.

Повідомляється, що у Верховній Раді України вже підготували ряд законопроектів, які відтермінують «Євро-6». Варто зазначити, що до цих норм не готові ще і трейдери авторинку. Так як автомобілі нових стандартів дорожчі і більш вимогливі до палива. А оператори нафторинку, які є в Україні, не в змозі надавати паливо за високими європейськими еко-стандартам.

З 1 травня Уряд оновить програму надання субсидій

Так, згідно із законопроектом №5624, пропонується перенести строки введення норми аж на 2020 рік. Ще один варіант законопроекту Верховної Ради (№5624-1) пропонує не змінювати дату, а дозволити ввезення старих іномарок тільки однієї категорії. Йдеться про вантажні автомобілі вагою понад 12 т, які використовуються виключно поза населеними пунктами.

Додамо, що в Парламенті готують ще ряд законопроектів, які планують скоро розглянути. Наприклад, №5561 передбачає відмову від обов’язкової сертифікації за екологічними нормами, а законопроект №6238 – пропонує повернутися до еко-норми «Євро-4».

Похожее изображение

, , , , , переглядів: 262


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *