Куди подінуть малих бандуристів?

Щасливе
21.03.2018  12:36

Кілька місяців тривають дискусії навколо подальшої долі класів естетичного  виховання “Кобзарики”, які діють в обласному ліцеї-інтернаті на вулиці Котляревського. Рівненські чиновники думають, куди подіти 68 вихованців, які грають на бандурах. Адже новий закон “Про освіту” забороняє їм навчатися з іншими ліцеїстами. Батьки теж шоковані: роки навчання та занять можуть виявитися безглуздими.

За новим законом “Про освіту” обласний ліцей-інтернат має обрати тип закладу. Рівненський обласний ліцей-інтернат обрав науковий напрямок, а “Кобзарики” є мистецьким класом. Поєднання двох напрямків неможливе. Відтак виникла проблема: куди подіти 68 дітей-бандуристів. Або їх переводити в іншу школу, або 500 інших ліцеїстів позбавити права вибору. Цю дилему намагалися вирішити в Рівненській облдержадміністрації на засіданні робочої групи за участю юристів та представників ліцею-інтернату.

– Ми шукаємо рішення, бо не хочемо втратити унікальні класи. Оскільки майже 90% дітей саме з Рівного та району, ми звернулися до міської ради з пропозиціями розмістити ці класи у будь-якій школі міста. Заступник міського голови Галина Кульчинська пропонує перенести “Кобзариків” до міського Палацу дітей та молоді як гурток. Натомість батьки хочуть зберегти групу як повноцінну мистецьку школу, – пояснила заступник голови Рівненської ОДА Світлана БОГАТИРЧУК-КРИВКО.

Невизначеність обурює батьків дітей. Різні варіанти перенесення класів “кобзариків” людей не влаштовують, адже доведеться витрачати більше часу та коштів на доїзд.

 – В Олександрії виховуються діти з неблагополучних сімей. Вони можуть ображати “кобзариків”. І туди – дизельним потягом. Моїй дитині – 11 років. Він приїде взимку о восьмій ранку, вийде з потяга і далі лісом йтиме? – обурюється мама Оксана ВОЙТКО. – Я сама виховую четверо діток, не можу машиною завести дитину на навчання. Мій син грає ще й на баяні, входить у перелік талановитих дітей Рівненщини. Стільки праці та ресурсів вклали в навчання, а зараз він повинен все кинути? В обласному-ліцеї дуже органічно все поєднано: високий рівень навчання і викладання гри на бандурі. Якщо це все роз’єднати – класи перестануть існувати. Нам не дають права вибору – ставлять перед фактом.

Тим часом чиновники спільно з керівництвом ліцею підготували звернення до Міністерства освіти та науки, яке просять роз’яснити можливість поєднання двох напрямків в одному закладі:

– Чекаємо відповіді. Були різні варіанти розміщення – у ПДМі, у школі-інтернаті Олександрії, але ми чекаємо роз’яснення. Ніхто ці класи не закриває, ми тільки за те, щоб вони діяли, – зауважила директор Рівненського обласного ліцею-інтернату Наталія СОСЮК.

, , , , , , переглядів: 1 051


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *