Рятувати життя під звуки вибухів та в мирному Рівному…

12.01.2019

Рятувати життя під звуки вибухів та в мирному Рівному…

Заступник головного лікаря з хірургічної допомоги Рівненської обласної клінічної лікарні, кандидат медичних наук, головний позаштатний хірург обласного управління охорони здоров’я Рівненщини, депутат Рівненськаї облради VI та VII скликань від партії “Батьківщина” Олександр НЕСТЕРЕНКО спеціально для рубрики “Підсумки року” відверто поділився з читачами журналу “РІВНЯНИ” яскравими спогадами про найбільш знакові події року, що минає …

– Підбиваючи підсумки 2018 року, яка подія для вас була найбільш знаковою?

– Без вагань можу сказати, що цей рік був дуже різноплановим. Найбільш знаковою подією цього року для мене стала поїздка в зону проведення Операції об’єднаних сил. Упродовж місяця я перебував у місті Попасна Луганської області, працював у складі Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова. Це стало певною перевіркою на стійкість, адже я практично перебував у лікарняному закладі 24 години на добу 7 днів на тиждень. Наша лікарня знаходилася буквально за 400 метрів від найближчого блокпосту, і всього за 800-1000 метрів від нас починалася територія так званої “ЛНР”.

 

– Яку допомогу ви надавали у місті Попасна? Це було медичне обслуговування тільки військових, чи й мирного населення?

– Під час перебування у зоні проведення Операції об’єднаних сил ми надавали хірургічну допомогу як військовим, які постраждали під час виконання бойоих завдань, так і допомагали цивільному населенню. Звісно, медична допомога тут, в обласній лікарні, і там – це різні речі. Зараз у Рівному я проводжу операції вужчого профілю, а там доводилося надавати різнопланову допомогу: від видалення кліща до важких шлунково-кишкових кровотеч та осколкових, мінних, кулевих, вибухових поранень.

 

– Як ви можете оцінити рівень військових лікарів, з якими працювали пліч-о-пліч?

– Мене вразила професійність військових медиків, їхня самовіддача, а також організованість структури і процесу надання допомоги. Адже часто в таких умовах життя пацієнта може врятувати саме організованість структури, а не тільки рівень надання медичної допомоги та кваліфікація лікарів. Приємно було працювати з молодими, але дуже професійними лікарями, які самовіддано рятують життя як військових, так і мирного населення. Адже небагато хто хоче оперувати людей під звуки вибухів, на відстані одного кілометра від “ЛНР”.

– Одна з реформ, яку влада розпочала цього року, – медична. Як людина, яка все життя працює в цій сфері, ви вже помітили її результативність?

– Формально медична реформа вже відбувається, але особисто я слабо уявляю, як вона може практично запрацювати. Без збільшення фінансування галузі медицини, дуже важко покращити рівень надання допомоги. У нашій країні, де економічна ситуація досить складна, немає як взяти з бюджету кошти та вкласти їх у медицину. Тому вихід, як на мене, полягає у страховій медицині. У цьому випадку, якщо ми обираємо саме такий шлях, нам не варто вигадувати велосипед, потрібно просто “списати” той шлях, яким рухалася Польща, і зробити так само. Якщо буде страхова медицина, то відсоток тих, кому потрібно буде надавати медичні послуги за рахунок держави, зменшиться. Тим самим пенсіонери, інваліди не матимуть проблем з наданням медичних послуг. Реальну допомогу медицині Рівненщині у 2018 році надав Світовий банк. За його кошти було придбано дороговартісний ангіограф для Рівненської обласної клінічної лікарні, згодом такий запрацює і в Сарнах. Завдяки цьому надсучасному апарату було врятовано сотні життів пацієнтам із гострим інфарктом міокарду, ішемічними хворобами та серцево-судинними захворюваннями.

 

– Нещодавно на Рівненщину завітала лідер ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко. Ви були присутні на зустрічі з Юлією Володимирівною?

– Так, оскільки я є депутатом Рівненської обласної ради від ВО “Батьківщина”, я не міг пропустити такого рівня заходу в нашому місті. Юлія Тимошенко приїхала до Рівного, щоб презентувати громаді області Новий курс України – той, яким можна рухатись і побачити позитивні, динамічні, правильні та достатньо швидкі зміни. Вірю, що з обранням нового президента, команда Юлії Тимошенко здатна зробити Україну такою, де дотримують прав та свобод людини, де немає місця корупції, де є чесність правосуддя та можливості для реалізації кожного українця.

 

, , , , переглядів: 1 915


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *