У Рівному не можуть реалізувати громадський проект через проблеми з землею

24.05.2017

У Рівному не можуть реалізувати громадський проект через проблеми з землею

У п’ятницю, 19 травня, об’єднання громадських організацій Рада реформ Рівного запросило керівників міської влади до публічного діалогу щодо термінового вирішення земельних питань задля успішної реалізації проектів громадського бюджету з відновлення парку біля Палацу дітей та молоді (ПДМ).

Окрім представників громадськості та журналістів, з-поміж запрошених посадовців у обговоренні взяв участь юрист управління земельних відносин Рівненського міськвиконкому Михайло Українець.

Під час зустрічі учасники спробували розібратися чому проект рішення міської ради «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки вільної від забудови в постійне користування Державно-комунальному підприємству «Міське об’єднання парків культури та відпочинку м. Рівного» на вул. Князя Володимира», не було розглянуто під час минулої сесії (16 травня 2017 року), тобто через півтора місяці з моменту оприлюднення на веб-сайті від 28 березня 2017 року. Також говорили про важливість об’єднання земельних ділянок парку.

Михайло Українець пояснив присутнім, що зазначений проект рішення, підготовлений управлінням земельних відносин, наразі знаходиться на візуванні в уповноваженої посадової особи.

На думку представниці Ради реформ Рівного Оксани Майбороди, відбувається безпідставне затягування розгляду проекту рішення міської ради: «Уже друге рішення по землі, прийняття якого важливе для початку виконання громадських проектів у парку, готується до розгляду довше, ніж передбачено. Відповідно до Регламенту візування проекту рішення здійснюється в строк, що не перевищує 30 календарних днів. Крім того, у разі, якщо особа, яка зобов’язана опрацювати проект рішення та проставити візу, протягом встановленого строку не розглянула проект рішення або не прийняла жодного з висновків чи не проставила візу, автор рішення або відповідальний працівник апарату ради самостійно власним підписом на оригіналі проекту рішення навпроти назви відповідної особи зазначає дату вручення/надсилання проекту рішення цій особі, і це є достатнім доказом виконання вимог Регламенту щодо візування проекту рішення.»

Під час зустрічі звернули увагу на важливість об’єднання земельних ділянок. Експерт з земельних питань Дремлюга рекомендував не зволікати із цим: «Якщо залишити дві ділянки, це створить більше ризиків можливого майбутнього поділу земельної ділянки площею 1,37 га. Ця ділянка не буде прив’язана до будівлі. А от коли ділянка після об’єднання стане одна ціла (2,86 га), то поділити її буде набагато важче, оскільки ця ділянка буде прив’язана до нерухомого майна та власником землі буде встановлено загальну площу парку біля ПДМ. Тому варто ці ділянки об’єднати в одну, яка буде більшого розміру. Також важливо правильно зазначити цільове призначення. Має бути для будівництва та обслуговування парку.»

Рада реформ Рівного сподівається, що міська влада прислухається до порад громадськості та активніше просуватиме вирішення питань, які стоять на заваді реалізації проектів громадського бюджету.

Статті до теми:

Рівнянам: 5 кроків до відкриття козиної молочної ферми

Рівненські бізнесмени можуть отримати допомогу у розвитку власної справи

ПриватБанк впроваджує технологію доступу до тендерів на ProZorro лише перевірених постачальників, – Олександр Шлапак

земля

, , , переглядів: 246


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *