Як рівняни сплачуватимуть податок на нерухомість цьогоріч

23.03.2017

Як рівняни сплачуватимуть податок на нерухомість цьогоріч

Нагадаємо, податок сплачується за кожний квадратний метр понад встановлену норму, а саме база оподаткування об’єкта чи об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів.

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, утому числі їх часток), на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Якщо нерухомість використовується власниками з метою одержання доходів (здається в оренду, лізинг, позичку, використовується у підприємницькій діяльності) пільг з цього податку не буде.

Власникам житла понад 300 квадратних метрів для квартир і 500 квадратних метрів для будинків доведеться додатково заплатити 25 тисяч гривень.

Податок не сплачуватиметься за нерухомість в зоні відчуження, гуртожитки, аварійне житло. Крім того, не обкладається податком майно сиріт та одиноких матерів, які виховують дитину-інваліда. Також не потрібно платити податок за комунальні будівлі, храми, дитячі садки.

Ставку податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлює орган місцевої влади. А податкове повідомлення-рішення із сумами податку від контролюючого органу фізичним особам – платникам податків слід очікувати до 1 липня. Сплата нарахованих сум здійснюється протягом 60 днів з дня вручення рішення.

У разі, якщо рішення про сплату податку надійшло на квартиру, яку, наприклад, вже продали, або ж якщо взагалі не надійшло, але за законом нерухомість повинна обкладатися податком, потрібно звернутися до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації).

Щодо юридичних осіб, то на відміну від фізичних, – підприємства самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

податок

, , переглядів: 903


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *