Хто придумав рівненські ліхтарі з історією у майже 40 років

Щасливе
22.02.2024  11:41

 

Старовинного фасону, ковані з хорошого металу та цікавою історією. Зараз вони прикрашають майдан Музики. На жаль, поки не світять, але шанс на відновлення є. І все завдяки історії їх походження.

Рівненський викладач та журналіст Микола Пікула розповів цікаву історію про появу дивовижних ліхтарів на майдані Музики поблизу органного залу. Як з’ясувалося, сягає вона далекого 1987 року, коли сам пан Микола працював на Рівненській СТОА-15697, що на вулиці Білій.

«Нашому підприємству доручили, за словами директора Насонова Геннадія Олексійовича, “партійне завдання”. Йому зателефонував хтось із керівників міста (може Чайка, може Бербенець, а може і сам Віталій Луценко) і дав завдання виготовити ліхтарі, які мали встановити біля органного залу, який закінчували реставрувати. Прийшов архітектор і приніс ескізи цих ліхтарів. Зрозуміло, за такими картинками нічого толкового виготовити не можна було… Тому нашому конструкторсько-технологічному відділу Насонов наказав в найкоротші терміни розробити деталювання, щоб зварювальники могли почати роботу. Так і я, конструктор-початківець, долучився до виготовлення цих диво-ліхтарів. Хоча основну конструкторську роботу виконували Коля Мельник і Володя Галайчук, більш досвідчені. Робили з “листа” наші зварювальники Толя Андрійчук і Сергій Сергійович Сінчук. Досить швидко “партійне завдання” було виконане. Причому матеріали і робота – за рахунок СТОА-15697,» – розповів Микола Пікула.

От тоді ліхарі і встановили поряд із органним залом і стали однією з родзинок і споруди колишнього костелу, і площі перед ним…

«Пройшло три з половиною десятиліття, а ліхтарі і зараз прикрашають органний зал, ось лише не світять…» – додав Микола Пікула.

 

Підтримали автора і рівняни у коментарях. Мовляв, і правда, шкода, що не світять…

Відреагувала на це і директорка Рівненської обласної філармонії Елеонора Стеценко:

«Цікава інформація про ліхтарі, обов’язково потрібно зайнятись їх відновленням!»

переглядів: 66


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *