“Карантин вихідного дня мав більше логіки ніж те, що від сьогодні”, – рівненський лікар

Щасливе
08.01.2021  16:39

“Карантин вихідного дня мав більше логіки ніж те, що від сьогодні”, – рівненський лікар

Лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський постійно ділиться корисними фактами, роздумами та порадами щодо поширення коронавірусу. Так, сьогодні рівненський лікар розповів про те, що карантин вихідного дня мав точно більше логіки, ніж те, що в Україні введено від сьогодні. Про це та посковідний синдром – читайте в прямій мові Павла Сільковського.

З точки зору науки карантин вихідного дня мав більше логіки ніж те, що встановлено від сьогодні. Розумні обмеження у вихідні дають свій позитивний ефект. Адже саме тоді відбувається багато сторонніх контактів. І, як наслідок, поширення вірусу в різних групах. А в робочі дні люди переважно знаходяться у своїх стабільних колективах. Навіть у маршрутці в той самий час їдуть майже ті самі люди. І станом на сьогодні в стабільних колективах поширення вірусу майже немає.
Але що там наука? І кого вона тепер цікавить? Наука відійшла на другий план. Вже третій семестр майбутні лікарі вчаться вислуховувати пневмонію на самому собі, оперувати віртуально і лікувати уявні, а не реальні зуби. Не знаю точно, але підозрюю, що так само вчаться літати майбутні пілоти, інженери атомних електростанцій і конструктори майбутніх мостів.
І все це під красивим гаслом «Це варто робити, якщо воно рятує хоча б одну людину». І хоч наука передбачає, що в карантин від здорових ізолюють хворих, український локдаун робить усе навпаки. Здорові мають сидіти дома, а хворі – брати маршрутку і ганяти по місту на ПЛР, КТ, по ліки і таке інше.
Це відбувається на фоні зниження загрузки лікарень і якихось нових прогнозах по нових піках, які вже багато разів переносились. Але в чому можна бути більш-менш упевненим, так це в тому, що, намагання вирішити проблему саме таким чином, підсуває нам усім дуже велику свиню на десятиліття вперед. І в суспільному вимірі постковідний синдром триватиме значно довше, ніж здається на перший погляд.

 

, , , , переглядів: 23

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *