Коли відзначати Свято Миколая: пояснення церкви

Щасливе
05.12.2022  15:32

 

Багато вірян нині цікавляться, у який день цьогоріч відзначатимемо свято на честь святителя Миколая Чудотворця: 6 чи 19 грудня?

Коротка відповідь проста:
19 грудня.

Довге пояснення:
Не було ухвалене рішення про зміну календаря, хоча обговорення цієї можливості триває, тож дати відзначення всіх зимових свят залишаються тими ж, що і минулого року:

🔷19 грудня – вшановуємо святителя Миколая Чудотворця
🔷7 січня – Різдво Христове
🔷14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого
🔷19 січня – свято Хрещення Господнього

Водночас, враховуючи всі обставини (зокрема війну) та суспільний запит, Священний Синод Православної Церкви України постановив, що в окремих громадах богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершене 25 грудня. Це можливе лише за спільним рішенням настоятеля і громади. Таке богослужіння не заміняє служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а є лише додатковою можливістю прославити подію Христового Різдва тим, хто бажає це зробити 25 грудня.

Також, у разі прийняття такого рішення та звершення богослужіння, через єпархіальні управління до Київської Митрополії має бути передана письмова інформація про число його учасників. Ця інформація вивчатиметься при розгляді реальної церковної потреби в переході на новоюліанський календар.

Тож цього року продовжуємо відзначати церковні свята у звичні нам дати.

А можливі календарні зміни можуть відбутися за запитом вірних, вираженим не лише у словах, але й діях.

Православна Церква України

переглядів: 133Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *