Мешканці села на Рівненщині розповіли, як їх труять навколишні заводи

Щасливе
13.09.2019  09:00

 

«Дістало! Не можемо більше терпіти!», – так говорять мешканці села Нова Любомирка, що в Олександрійській ОТГ. Причиною такого стану речей стало те, що на території села працюють підприємства, які просто труять своїми відходами його мешканців.

Для вирішення цієї ситуації з ініціативи голови ОТГ Миколи Шустова зібралося виїзне засідання екологічної комісії. До складу якої увійшли представники Держспоживслужби, Державної екологічної інспекції, Департаменту екології та природніх ресурсів, ГУ НП України у Рівненській області.

Чимало мешканців села, які дізналися про виїзне засідання прийшли, щоб висловити своє обурення ситуацією,що склалася. Люди нарікають, що підприємства працюють цілодобово, а коли приїхала комісія почали робити вигляд, що їх робота призупинена. Крім того, люди вже на собі відчувають вплив цих викидів, адже мають хвороби дихальних шляхів та алергічні реакції.

  • Вони травлять людей цілодобово, ще сьогодні вранці все працювало. Тепер же, коли приїхав голова ОТГ та члени комісії, тільки одне підприємство працює і те не на повну потужність, – говорить мешканка села Нова Любомирка Валентина. – Якщо глянути статистику смертності, рівень хвороб нашого села, ви побачите, що він точно вищий, ніж по всій ОТГ. У нашому селі тільки великих підприємств шість, а податки вони сплачувати нам не хочуть і навіть дорогу, яку самі розтрощили не можуть зробити.

Голова Олександрійської ОТГ Микола Шустов каже, що минулого року спілкувався із директором вапняно-силікатного підприємства Андрієм Кузбитом, який запевнив, що підприємство розробляє проектно-кошторисну документацію на встановлення нових фільтрів. Але судячи з того, що можна побачити хмари диму та пилу. А городина, дахи будинків, авто постійно у вапняному нальоті – припускають, що ніяких фільтрів там і близько немає.

  • Ми не прагнемо зупинити підприємства, а хочемо, щоб вони працювали відповідно до чинного законодавства та згідно усіх європейських стандартів. Адже так, як зараз вони працюють, то це викликає обурення усіх мешканців села і це справді «екологічний геноцид», – зазначив Микола Шустов. – У вирішення цього питання моя позиція є непохитною. І якщо зараз нам не вдасться добитися результатів на рівні області, то я готовий звертатися до Президента України, щоб вирішити цю проблему нашої ОТГ.

Чи справді викиди перевищують всі можливі допустимі норми поки сказати важко, адже  управління Держпродспоживслужби в Рівненській області самовільно таку перевірку провести не може.

  • Наразі ми не можемо стверджувати, що із заводів є викиди, які перевищують допустиму норму. Для початку ми повинні перевірити документацію підприємств з переліком шкідливих викидів. Самовільно проводити перевірку цих підприємств наше управління немає права. У п’яницю, шостого вересня, працівники лабораторного центру провели дослідження. У пробах повітря працівники лабораторного центру виявили перевищення концентрацій лише формальдегіду в 1,6 і 1,2 рази, – розповіла співробітниця управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Ірина Сафонова.

Після тривалого обговорення члени комісії на чолі з головою ОТГ Миколою Шустовим намагалися поспілкуватися з керівництвом заводів, які працюють на території села. Зокрема, директором вапняно-силікатного та асфальтного заводів. Але на жаль керівники чи то були на нарадах і у відрядженнях, чи то просто не захотіли спілкуватися щодо вирішення проблеми.

, , , , переглядів: 1 322


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *