Олександр Нестеренко «Ми постійно розвиваємося заради блага наших пацієнтів!»

Щасливе
27.07.2024  11:00

Медики – люди, які самовіддано працюють на благо інших. Їхня робота особливо важлива зараз, коли наша країна переживає випробування та бореться за Незалежність. І в цей час лікарі продовжують розвиватися, вдосконалювати власні знання та методи лікування. Адже в період війни медицина теж відіграє надважливу роль для нашої перемоги: рятує життя як військових, так і цивільних.

Про це сьогодні говоримо з кандидатом медичних наук, депутатом Рівненської обласної ради двох скликань, практикуючим хірургом, Генеральним директором Сарненської центральної районної лікарні СМР Олександром НЕСТЕРЕНКОМ, який у воєнний час зміг започаткувати необхідні зміни у медичному закладі.

Досвід пана Олександра у медицині – чималий, адже до того, як почав керувати лікарнею, три десятки років працює хірургом, захистив кандидатську дисертацію, є автором шести винаходів та членом Європейської асоціації хірургів. Саме він може розповісти всі нюанси медичної справи, про те, як слід керувати медичним закладом, аби лікування було не тільки результативним, але і пацієнтам, і медичному персоналу було комфортно.

– Пане Олександре, війна без сумнівів вносить корективи у роботу усіх галузей, медицина – не виняток. Розкажіть, будь ласка, як у період війни змінилися запити та скарги пацієнтів вашого медичного закладу?

– Скарги, з якими до нас приходять пацієнти, загалом залишаються тими ж. Адже навіть у період війни пацієнти тут, у тилу, продовжують хворіти та потребують фахової допомоги. Можу зазначити, що кількість випадків гострих інфарктів та інсультів зростає. А наша лікарня є однією з провідних у Рівненській області, що спеціалізується на цій патології.

Два роки тому на сесії Рівненської обласної ради було вирішено передати ангіограф в користування КНП «Сарненська ЦМЛ», який раніше перебував на балансі Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка. Тепер це прогресивне обладнання ми використовуємо для діагностики серцево-судинних захворювань. Нашим медикам він полегшує постановку діагнозу і визначення оптимального методу лікування. А це не лише врятоване здоров’я, а й життя наших пацієнтів.

– Знаючи ваш колосальний досвід і ті зміни, які ви вже почали в закладі, то розвиток лікарні відбувається постійно. Поділіться, які ще зміни мають відбутися у вашому закладі найближчим часом?

– Я радію тому, що наш колектив працює, як одна злагоджена сім’я, тому і лікарня розвивається. Далі чимало планів та проєктів. Так, ми плануємо підготувати фахівців для тромбекстракції. Це малоінвазивний метод, коли здійснюється ліквідація згустку, який спричинив інсульт. Зараз ми активно працюємо, аби розвивати цей напрямок. Також у Сарненській лікарні нині на етапі становлення напрямок реабілітації, що зараз особливо актуально. Уже організовано відділення й починає надходити необхідне обладнання. Левова частка пацієнтів, які потребують реабілітації – це люди, котрі перенесли інсульт. Це 70-80 відсотків від усіх пацієнтів, якими у нашому закладі займаються реабілітологи.

Крім того, значну увагу приділяємо і психологічній підтримці пацієнтів. За останніми вимогами кластерний заклад, а це і наша лікарня, повинна мати й виїзну бригаду, яка опікується ментальним здоров’ям пацієнтів. На сьогодні це називається Центрами ментального здоров’я.

У медицині слід бути відкритим до нових знань та технологій, впроваджувати усі новинки й відповідати на всі виклики часу. Ми постійно розвиватимемося, вдосконалюватимемося, оновлюватимемо обладнання, адже від цього, безперечно, залежить життя та добробут людей.

– Матеріальна база теж надзвичайно важлива. Адже від наявності обладнання залежить те, як лікарі можуть надавати якісну медичну допомогу. Яке обладнання вдалося оновити й що було придбано для потреб пацієнтів?

– Постійно намагаємося оновити обладнання у нашому закладі. Вдалося відчутно модернізувати нашу клінічну лабораторію, приділяємо значну увагу розвитку гінекологічної служби. А ще оновлюємо ендоскопічні стійки, що зможуть значно розширити хірургічні втручання при гінекологічних патологіях.

– Ваш колектив постійно розвивається та вдосконалюється, як підтримуєте їх у цьому і які нові знання вже вдалося не лишень освоїти, а і застосувати на практиці?

– Як керівник намагаюся всіляко допомогти колегам у їхньому розвитку: організаційно сприяти, залучати кошти. Інформація щодо всіляких професійних медичних тренінгів та конференцій приходить до мене і з департаменту, і з науково-дослідних інститутів. У цих заходах часто беруть участь наші лікарі, адже робота медика така, що він мусить не зупинятися у своєму професійному розвиткові. Ми постійно розвиваємося задля блага наших пацієнтів. Триває наша активна співпраця з Інститутом серця та Національним науковим центром хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова. Зазначу, що саме у Сарнах зроблено забір донорських органів, котрі пересаджені трьом пацієнтам, що допомогло врятувати їх життя.

– Це дійсно велика робота ваша, як керівника, але це і низка організаційних моментів. Скажіть, чи бачите ви підтримку від місцевої, обласної влади, адже співпраця з ними теж дуже важлива?

– Розвиток медицини й нашої лікарні зокрема – це командна робота. Адже треба вирішувати велику кількість організаційних питань. Недарма під час Кримської війни видатний медик Микола Пирогов сказав, що життя пораненого лише на 20 відсотків залежить від майстерності хірурга, а 80 відсотків залежить від організації. Тому я щиро радію тому, що, починаючи з керівників Рівненської ОВА, зокрема, першого заступника голови ОВА Сергія Подоліна, який курує медицину, заступника голови обласної ради Миколи Кучерука, який теж підтримує медичну галузь у нашому краї, директора Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення ОДА Олега Вівсянника, мера Сарн Руслана Серпенінова, який особливо щиро переймається та опікується цією галуззю, став можливий значний поступ медицини на Рівненщині загалом та у північному, Сарненському регіоні зокрема. Ці позитивні зміни є і їхньою заслугою, оскільки говорити, що це досягнення когось одного – неправильно. Вся глибина роботи згаданих людей може бути непомітною для пересічного мешканця області, але вона достатньо відчутна в загальних результатах.

Хочу щиро привітати всю медичну спільноту нашої області з професійним святом – Днем медичного працівника. Особливі вітання цього дня для військових медиків, які рятують життя військових на фронті. Медицина – це важка та дуже відповідальна робота. Тож у день професійного свята щиро дякую тим, хто рятує життя інших!

, , , переглядів: 216


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *