Переведення скасовується: як вплине відмова від переведення годинника на рівнян?

Щасливе
23.07.2024  21:23

 

Верховна Рада України прийняла закон про обчислення часу в Україні, скасувавши сезонне переведення годинників. Таке рішення підтримав 261 народний депутат. Це означає, що наша країна залишатиметься в одному часовому поясі цілий рік. 

Переведення годинників на літній час в Україні почалося у 1981 році. Тоді радянська влада вперше впровадила цю практику, з метою економії електроенергії. Згідно з цим рішенням, останньої неділі березня годинник переводили на одну годину вперед, а останньої неділі жовтня – назад.

Після здобуття незалежності в 1991 році Україна продовжила цю практику. Переведення годинників відбувалося згідно з європейськими стандартами. Це було важливо для синхронізації з іншими країнами та забезпечення ефективного використання ресурсів.

Однак поступово багато країн почали відмовлятися від цього. Наприклад, Литва, Латвія, Естонія, Польща, Німеччина, Нідерланди, а також Грузія більше не переводять годинники. Багато країн Азії та Африки ніколи не впроваджували сезонного переведення часу.

Тож, починаючи із 2024 року Верховна Рада України прийняла рішення скасувати переведення годинників на літній час. Останнє переведення відбудеться 27 жовтня. На переконання парламентарів, це рішення сприятиме зміцненню безпекових позицій України та допоможе у деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Хоча це виглядає як позитивний крок, є деякі нюанси. Наприклад, о 12 годині за старим часом, тепер буде 13 година. Люди, які живуть на сході України, можуть прокидатися о 3-й ранку разом із сонцем, що не зовсім зручно. 

До того ж, переведення годинників негативно впливає на самопочуття людей. Лікарі зазначають, що не всі однаково реагують на зміну часу. Деякі люди взагалі не відчувають змін, а інші мають проблеми із засинанням і тривогою, особливо в перші 2-3 тижні після переведення часу.

«Найбільше зміна часу впливала на людей із серцево-судинними захворюваннями, такими як гіпертонія або ті, хто переніс інфаркт чи інсульт. У цей період зростає рівень тривоги та депресії. Причиною депресії може бути не тільки переведення годинника, але й зменшення світлового дня, що впливає на синтез мелатоніну, гормону, який регулює сон», – каже заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення ЦПМСД «Ювілейний» Микола Долик.

Економісти мають різні погляди на скасування сезонного переведення годинників. Деякі вважають, що це може позитивно вплинути на економію електроенергії, зменшуючи витрати на освітлення. Особливо зважаючи на постійний брак електроенергії в сучасних умовах регулярних обстрілів росії українських територій. Інші стверджують, що вплив на економіку є незначним, а самопочуття людей може бути важливішим фактором. 

Врешті, традиційно, думки розділилися щодо цього питання. Адже є прихильники подібного рішення та, звісно, противники. Найкраще, що можна зробити, – це спостерігати за результатами після скасування переведення годинників та аналізувати їх вплив на економію та громадське здоров’я. Бо цієї осені українці востаннє переведуть стрілки годинників назад і житимуть в київському часовому поясі, тобто плюс дві години до часу за Грінвичем. Тож варто заздалегідь підготувати свій організм до майбутніх змін. Зробити це досить просто: поступово зміщуйте на кілька хвилин відхід до сну, проводьте час на свіжому повітрі, відмовтеся від важкої їжі на ніч, уникайте стресу перед сном. Хоча ці поради дозволять почуватися краще щодня, не залежно від переведення годинника. Якщо у вас є хронічні захворювання або труднощі зі сном, зверніться до лікаря для отримання індивідуальних рекомендацій. 

 

, , , , переглядів: 82


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *