Петро Жилінський: “Його руки гострим лезом розривають людські муки, повертаючи людям здоров’я та життя… “

Щасливе
24.01.2020  16:00

Для мене хірурги – це безперечна еліта медицини. Віртуози. На мій погляд, вони є володарями демонічних рук, від яких залежить життя або смерть. З давніх-давен до лікарів-хірургів ставилися з великим трепетом та пошаною. Герой нашої наступної розповіді – хірург від Бога, без перебільшення, світило медицини – Петро Павлович ЖИЛІНСЬКИЙ, хірург-ординатор відділення ургентної хірургії КНП Центральна міська лікарня Рівненської міської ради, Заслужений лікар України, Почесний громадянин міста Рівного, нагороджений відзнакою За заслуги перед містом.

 

Про медичну династію Жилінських, а особливо про Петра Павловича Жилінського, добре знають не тільки колеги в міській лікарні Рівного, але й далеко за межами України. Його поважають, з ним радяться як рівненські, так і закордонні колеги. А пацієнти, яким довелося побувати під його скальпелем, називають Петра Павловича хірургом від Бога, а руки – “золотими”.

Петро Жилінський є гордістю міської лікарні – це сказано без перебільшення, бо він відданий і закоханий у свою професію та справу, якій присвятив все своє життя. Відвідувачі лікарні, пацієнти та колеги-хірурги з великою повагою та шаною вимовляють ім’я Петра Павловича Жилінського, бо його чудодійні руки гострим лезом розривали та розривають людські муки, повертаючи людям здоров’я та життя.

Робота хірурга – це надзвичайно важка праця, це стрес та чужий біль, смерть та відчай, а Петро Павлович пропускає кожну чужу біду через своє серце. Він не показує своїх емоцій, стриманий та суворий, але насправді це не так – всередині нього плаче душа та крається серце від чужого болю та горя, які він пропускає через себе.

Петро Павлович Жилінський є піонером панкреатичної хірургії та новатором у проведенні деяких хірургічних операцій у Рівненській області. Він перший впровадив резекційні операції на підшлунковій залозі, які до цього взагалі не виконувались в нашому регіоні. Ним вперше було проведено гастро-панкреато-дуоденальні резекції та повздовжні панкреато-еюностомії.

Петро Павлович Жилінський за 40 років, які віддав медицині, ще жодного разу, навіть у хвилини житейських випробувань, не пошкодував про свій вибір – стояти на сторожі здоров’я. Можливо, ще й тому, що має гідного продовжувача своєї хірургічної справи – Андрія, сина, яким надзвичайно пишається, який рівняється на батька, вчиться в нього та теж присвятив себе благородній місії порятунку людей від недуг.

, , , переглядів: 5 355Один коментар
  1. Піонером в хірургії підшлункової залози на Рівненщині був Євген Максимович Боровий.Ще в 1989 році у відділенні хірургічної інфекції обласної лікарні відкрився обласний центр лікування гострого панкреатиту.Про операції на підшлунковій залозі,які виконував корифей хірургії на Рівненщині ,Євген Максимович Боровий ,ви можете прочитати у його багатьох монографіях,в тому числі і ,,Спогади з практичної хірургії” Львів,2005р.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *