Рівненську АЕС відвідали білоруські спеціалісти

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
20.03.2017  10:24

Рівненську АЕС відвідали білоруські спеціалісти

Спеціалісти державної установи «Республіканський центр гідрометеорології, контролю радіоактивного забруднення та моніторингу навколишнього середовища» – Гідромет Республіки Білорусь приїжджали для того, аби вивчити досвід сусідів та колег.

Іноземні спеціалісти проходили стажування у сфері радіаційного моніторингу Рівненської АЕС. На атомній станції працювали начальник відділу координації робіт Білоруської АЕС Марія Кадацька, інженер-хімік служби науково-методичних спостережень та фондів даних Анастасія Кевра та інженер-радіометрист служби радіаційно-екологічних лабораторних досліджень Вікторія Костенко.

Впродовж чотириденного стажування білоруські фахівці з радіаційної безпеки обговорювали питання, що стосуються радіохімії (вимірювання тритію та вуглецю-14), автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (пости контролю на території санітарно-захисної зони і зони спостереження РАЕС), пересувних постів контролю та кризового центру (аналіз отриманих даних і прогнозування радіаційної обстановки у випадку надзвичайної ситуації на АЕС), моніторингу в зоні впливу РАЕС в період її експлуатації. У рамках свого візиту іноземні спеціалісти відвідали реакторне відділення енергоблоку №4, центральний щит радіаційного контролю та лабораторію АСКРО.

Нагадаємо, що Білоруська АЕС будується з 2011 року в 18 км від міста Островець (Гродненська область). Заплановано, що станція матиме два енергоблоки з реакторами типу ВВЕР-1200. Перший блок має бути введений в експлуатацію у 2018 році, другий — у 2020 році.

РАЕС

, , , переглядів: 840

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *