Третій рік у Рівному та області обговорюють питання децентралізації та перспективний план об’єднання громад. Враховуючи той факт, що процес об’єднання є добровільним, то чимало сільських голів, мерів не поспішають включатися у цей процес. Що ж Рівному заважає вести перемовили з навколишніми селами і чи вигідно обласному центру приєднання сіл?
На останньому, липневому засіданні Рівнеради депутати обговорили питання про створення ОГТ, а також ухвалили звернення до територіальних громад сільських рад Рівненського району щодо партнерства та співробітництва.
Так, міський голова Рівного Володимир Хомко наголошує на тому, що обласний центр готовий розпочати діалог щодо подальшого об’єднання з перспективними громадами Рівненського району. Адже тільки створення потужної ОТГ дозволить залучати інвестиції, реалізовувати амбітні проекти та оперативно вирішувати проблеми її мешканців.
Такої ж думки дотримується і заступник мера Віталій Герман. Він вважає, що Рівне і так формально об’єднано з прилеглими селами, а нині настав час закріпити це процес документально.
- Насправді мешканці навколишніх сіл і так користуються інфраструктурою міста: водять дітей у садочки та школи, користуються медичними та адміністративними послугами. Тому, як на мене, таке приєднання буде корисно усім, – говорить Віталій ГЕРМАН. – Водночас цей процес гальмує низька поінформованість населення, з одного боку, а з іншого – не бажання “місцевих князьків” втрачати владу. Вони вірять у те, що краще бути маленьким начальником, чим заступником у великого начальника.
Водночас директор центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий пояснює, що в разі об’єднання сільські голови аж ніяк не втрачають свої повноваження. Навпаки – вони стають повноправними членами міськвиконкому і тим самим можуть ще краще впливати на зміни, які відбуваються у їх рідних селах.
Проте такі аргументи не переконують сільських голів Рівненського району, які між собою обговорюють процес створення ОТГ, але об’єднання з містом Рівне не входить у їх плани.