У багатьох рівненських багатоповерхівках, окрім квартир, розміщуються магазини, офіси, перукарні тощо. Останнім часом власники все частіше скаржаться на те, що двірники відмовляються прибирати території цих закладів.
– Двірник прибирає весь двір, а територію магазину обходить стороною, – говорить власниця одного з рівненських магазинів Ірина. – Каже, що оскільки магазин ваш – то і прибирайте самі. Але ж він знаходиться в тому ж будинку і так само платить ОСББ, як і всі мешканці. Гроші йдуть на зарплату двірнику в тому числі. То чому я повинна і платити, і ще й прибирати сама?
Юристи говорять, до однозначно двірник повинен прибирати всю територію, не залежно від того, магазин це, офіс, перукарня чи квартира.
Ми попросили рівненського адвоката Марину Лук’янову роз’яснити ці моменти.
– Ще не так давно ЖЕКи були єдиними в обслуговуванні житлових будинків. Згодом, коли державні багатоквартирні будинки переходили у власність їх мешканців, власники будинків почали створювати ОСББ, діяльність яких регламентується статутом, – говорить Марина Лук’янова. – ОСББ розробляє умови і вартість надання послуг та укладає індивідуальні договори про їх надання з мешканцями будинку. Типовим, у переліку послуг, є прибирання місць загального користування та прибудинкової території. Найчастіше суперечки виникають щодо якості та кількості цих ( в тому числі) послуг. Коли або територію прибирання суттєво “вирізають”, або коли прибирання здійснюється неякісно. Не вдаючись до деталей, зверну увагу, що умови договору необхідно читати та погоджувати. Вони є предметом обговорення на зборах мешканців будинку. І, звичайно, в разі неякісного чи неповного надання послуг – писати претензію і вимагати або повернення безпідставно отриманої плати/ перерахунку, або усунення недоліків. Звертаю увагу, що прибудинкова територія стосується усіх квартир, в тому числі тих, чиє призначення (житлове/нежитлове) змінено.