Рівнянка, мама трьох дітей, поділилася порадами, як виховати щасливих дітей

квиток на автобус
Щасливе
Провидиця
02.11.2018  13:00

Рівнянка Оксана Мартинюк сама виховує трьох дітей. Після трагічної загибелі чоловіка жінка вміло поєднує роботу та виховання дітей. Пані Оксана сформувала 15 порад, як виховати щасливих дітей, які ми вважаємо, варто прочитати кожному.

❣️Давати зрозуміти дітям, що вони завжди можуть до мами (чи тата) звернутися. Вони виростуть – і будуть вміти довіряти.
❣️Говорити їм, що подобається спілкуватися з ними. Вони виростуть – і будуть знати, що цікаві.
❣️Говорити з ними про почуття. Вони виростуть – і будуть розуміти себе.
❣️Не забороняти їм плакати, злитися, сумувати, радіти. Потрібно самій бути живою, проявляти свої почуття, визнавати свої помилки. Вони виростуть – і будуть знати, що з ними все ОК.
❣️Старатись помічати, що з ними відбувається. Вони виростуть – і будуть здатні на емоційну близькість з іншими людьми.
❣️Вміти втішати дітей, коли їм складно, коли помиляються, коли зазнали невдачі. Утішити замість того, щоб карати. Вони виростуть – і будуть вміти підтримувати себе та інших.
❣️Запитувати у дітей, що їм подобається, враховувати їх потреби і інтереси. Вони виростуть – і будуть здатні піклуватися про себе і про інших.
❣️Дозволяти їм не любити те, що любить мама (чи тато). Чи не хотіти те, що хочеться мамі. Чи не бути таким, яким хочеться мамі. Вони виростуть – і будуть розуміти свої справжні бажання.
❣️Дозволяти їм відмовляти мамі, не погоджуватися з нею, протестувати. Вони виростуть – і будуть вміти говорити «ні».
❣️Давати їм свободу, перестати контролювати їх. Так вони виростуть відповідальними.
❣️Не квапити їх ставати дорослими, давати встигнути побути дітьми. Дозволити бути слабкими, маленькими, нужденними. Вони виростуть – і будуть окремими і незалежними.
❣️Бути з ними поруч, поки вони ще дітки. Вони виростуть – і не будуть страждати від самотності. А в житті це дуже потрібно – знаю по собі…
❣️Обов’язково любити їх просто так. Вони виростуть – і будуть відчувати себе цінними.
❣️І найчастіше – обіймати їх. Просто так. Це завжди приємно, ніжно, тепло, спокійно, втішаюче…

PS ” А ще від мами (і тата) часто залежить здоров’я діток?‍♀️?‍♀️?‍♂️ – це і їх активність вдень на заняттях, і хороший апетит за столом (чи хоча б його наявність, ніж при підвищеній температурі), і уважність (не сонливість), і нормальний фізичний розвиток. Я тішусь??, що мої діти здорові і ходять в садочок (в моєї старшої зараз канікули, лише на гімнастику ходить), в той час, як я займаюсь іншими важливими справами для нашої сім’ї? та нашого майбутнього?“.

, , , , , переглядів: 1 197

На правах рекламиЗалишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *