Рівняни змогли скоротити споживання енергії майже на половину

Щасливе
12.11.2023  10:00

 

Рівненське ОСББ «М. Хвильового 6А» під час повномасштабної війни реалізувало енергоефективний проєкт. Термомодернізувати власне житло ОСББ вирішили ще у 2021 році. Тоді й подали заявку 🧾до Фонду енергоефективності. Роботи сповільнило повномасштабне вторгнення. Та, щойно це стало можливо, роботи продовжили, розповідають у Фонд енергоефективності .

«Ми створили ОСББ 2020 року, коли у місті реорганізовували ЖЕКи, – розповідає голова ОСББ Наталія Любчик. – Тоді у нашій двоповерхівці була утеплена одна квартира, цікавилися можливостями покращити умови життя й інші мешканці. Вирішили приєднатися до програми «Енергодім». Адже розуміли, що клаптикове утеплення – не вихід, що для досягнення бажаного результату потрібен саме комплексний підхід».

У межах комплексного пакету заходів у будинку виконали комплекс робіт із теплоізоляції та улаштування зовнішніх стін, горища, а також даху, замінили зовнішні двері та облаштували тамбури зовнішнього входу, замінили віконні блоки🪟 у місцях загального користування та у квартирах, модернізували та облаштували систему освітлення у місцях загального користування та систему 💨 вентиляції зі встановленням рекуператорів.

 

Загальна вартість проєкту склала 2,1 млн грн, з яких 1,1 млн грн – грант, виплачений Фондом енергоефективності, ще частину коштів компенсувало місто. Власний внесок співвласників будинку — 400 тис. грн.

 

Заощадження після проведених робіт: Скорочення споживання енергії – 46,3%. Річна економія коштів на потреби опалення всього будинку – 96,15 тис. грн. У середньому річна економія коштів на потреби опалення однієї квартири (площа – 60 м²) – 10 500 грн.

Річне скорочення викидів СО2 – 13,3 т/рік.

«Звичайно, внаслідок війни проєкт трохи здорожчав, та всі мешканці прагнули завершити розпочате, тому активно долучилися до дофінансування необхідних 20% власного внеску – загальна сума становить 400 тис. грн, – коментує Наталія Петрівна Любчик. – 30% ми отримали як компенсацію у межах міської програми «Енергодім – Рівне». Завершили реалізовувати проєкт у листопаді минулого року і вже відчули результат: скорочення споживання енергії на понад 40%, а головне – підвищення рівня комфорту».

переглядів: 258


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *