Що показав огляд скандальної Полицької колонії на Рівненщині

Щасливе
04.08.2022  14:10
Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Валерія Батуринська, Сергій Коноплястий, Ганна Яцюк та Руслан Морозов спільно з головним спеціалістом регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в північних областях Олександром Сєрих здійснили моніторинговий візит до Державної установи «Полицька виправна колонія (№ 76)» на Рівненщині, в якій у ніч з 24 на 25 липня стався бунт засуджених.
Під час моніторингового візиту встановлено, що внаслідок масових заворушень установі завдано матеріальних збитків: зруйновано дах їдальні, її підсобне приміщення та службові кабінети, в гуртожитках вибиті вікна тощо.
Крім того, 7 в’язнів зазнали тілесних ушкоджень, один з них госпіталізований у стаціонар медичної частини, де наразі отримує відповідне лікування. Під час спілкування з ними встановлено, що тілесні ушкодження вони зазнали від інших засуджених – ініціаторів бунту.
На день візиту засуджені, які взяли участь у бунті, вибули з установи. Наразі ситуація в установі контрольована.
Моніторингова група оглянула всі приміщення установи та медичного закладу, який розташований на її території, провели конфіденційне спілкування із засудженими. Під час візиту встановлено порушення вимог національного законодавства та недотримання міжнародних стандартів у сфері поводження з в’язнями.
Зокрема, соціально-психологічною службою установи не створено оптимальних умов відбування покарання та проведення із засудженими соціальновиховної роботи для досягнення мети їх виправлення та ресоціалізації. Не проводиться соціально-виховна робота, яка спрямована на формування та закріплення в засуджених прагнення до заняття суспільно корисною діяльністю, сумлінного ставлення до праці, дотримання вимог законів та інших прийнятих у суспільстві правил поведінки, підвищення їхнього загальноосвітнього і культурного рівнів.
Також встановлено порушення прав евакуйованих засуджених на соціальну допомогу в частині неможливості використання призначених та нарахованих їм соціальних виплат та заробітної плати, які перебували на їхніх особових рахунках.
В установі на низькому рівні здійснюється підготовка засуджених до звільнення. Зокрема, в 20% засуджених, у яких через півтора місяця закінчується термін відбування покарання, відсутні документи, що посвідчують особу.
Моніторинговою групою проведено спілкування з персоналом установи, під час якого наголошено на необхідності посилення профілактичних заходів щодо протидії впливу кримінальної субкультури. Адже засуджені негативної спрямованості мають змогу чинити вплив на інших осіб, які відбувають покарання в цій установі та як наслідок, проявляється ворожість до персоналу установи та підвищена агресивність у поведінці.
За результатами моніторингового візиту до установи та відповідних органів влади буде скеровано звіт та листи реагування щодо усунення виявлених порушень.
, , , , переглядів: 408


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *