Що рівнянам потрібно рівнянам знати про МСЕК

Щасливе
12.11.2023  16:01

 

МЕДИКО-СОЦІАЛЬНА ЕКСПЕРТНА КОМІСІЯ (МСЕК) — спеціальний заклад в системі охорони здоров’я, що проводить медико-соціальну експертизу особам, які звертаються для встановлення:

• групи інвалідності (І,ІІ,ІІІ група);

• відсотку втрати працездатності;

• потреби в протезуванні;

• індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;

• медичних показань на право одержання спеціального автотранспорту.

Тобі потрібно пройти МСЕК у випадку, якщо у тебе після травми, захворювання чи поранення відбулась значна втрата працездатності та загалом фізичне чи психічне здоров’я зазнало змін. У тому числі, якщо є підозра на набуття групи інвалідності чи є потреба у протезуванні. Контузії також є підставою для проходження МСЕК.

‼️Довідка МСЕК є підставою для нарахування одноразової грошової допомоги та оформлення інших соціальних пільг.

ТЕРМІНИ ПРОХОДЖЕННЯ МСЕК

У разі отримання поранення у зв’язку із

• захистом Батьківщини, виконання обов’язків військової служби – немає обмежень щодо проходження МСЕК протягом 3-х місяців після звільнення з військової служби, тому можна пройти МСЕК і пізніше;

• проходженням військової служби – бажано пройти МСЕК протягом 3-х місяців після дати звільнення зі служби, але це не критично, оскільки дозволяється і після 3-х місяців, головне, щоб інвалідність була пов’язана саме з військовою службою;

У разі встановлення втрати працездатності у зв’язку з:

• виконанням обов’язків військової служби – пройти МСЕК потрібно протягом 3-х місяців після звільнення.

ПОРЯДОК ПРОХОДЖЕННЯ МСЕК

Щоб пройти МСЕК, тобі потрібно отримати направлення. Твої дії:

1. Якщо ти проходиш стаціонарне лікування, за направленням на МСЕК (ф. 088/0) треба звертатися до свого профільного лікуючого лікаря (якщо лікувався з приводу травми – до травматолога, якщо з приводу поранення – до хірурга або до травматолога (залежно від ураження кісток скелету), якщо з приводу серцево-судинних захворювань – до кардіолога тощо).

2. Якщо ти діючий військовослужбовець, то маєш звернутися з рапортом щодо проходження МСЕК до безпосереднього командира. Після розгляду такого рапорту командир в/ч надасть тобі дозвіл на залишення військової частини для проходження МСЕК (Додаток 15).

3. Якщо ти знаходишся за межами військової частини (наприклад, у відпустці за станом здоров’я), звернись до ТЦК та СП, який може надати тобі направлення на проходження МСЕК (П.11 постанови КМУ від 23 лютого 2022 р. № 154 «Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки»).

4. Якщо тебе звільнено з військової служби, направлення на МСЕК також може дати сімейний лікар. Порядок дій наступний:

• Звернись до сімейного лікаря або у районній лікарні, або в місцевому воєнному госпіталі звернись до профільного лікаря (травматолог, невропатолог тощо) з проханням скликати МСЕК.

• Сімейний лікар виписує тобі електронні направлення до профільних спеціалістів.

• Необхідно пройти консультації всіх лікарів ( обов’язково роби виписки на фірмових бланках лікарні з печаткою лікаря).

• Всі висновки принеси знову до сімейного лікаря. Він оформлює направлення на МСЕК (форма ф. №088\о). Потім лікар передає документи комісії або пацієнт робить це самостійно.

Врахуй, що в період дії воєнного стану та протягом 6 місяців після його припинення чи скасування проведення медико-соціальної експертизи здійснюється за направленням ЛКК незалежно від місця реєстрації чи проживання. У разі, якщо ти звертаєшся для встановлення інвалідності і не можеш прибути на огляд до МСЕК, то комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК.

ВПЛИВ НАЯВНОСТІ ГРУПИ ІНВАЛІДНОСТІ, ОТРИМАНОЇ ДО ТРАВМИ\ПОРАНЕННЯ, НА ПРОХОДЖЕННЯ МСЕК

Так, на процес проходження МСЕК впливає наявність групи інвалідності, навіть якщо її набуто в цивільних обставинах. У випадку, якщо травми, поранення, контузії, одержані при виконанні бойових завдань, призвели до ампутації кінцівок, втрати внутрішніх органів чи повної стійкої втрати органом його функцій, то МСЕК може здійснити переогляд та призначити інвалідність на ступінь вище попередньої, але не вище І групи.

Переогляд з метою підвищення групи інвалідності відбувається після заяви особи або її законного представника при змінах у стані здоров’я і працездатності особи з інвалідністю або за рішенням суду (ст. 7 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»).

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ МСЕК

Для проходження обстеження МСЕК, у тебе мають бути такі документи:

• Направлення на МСЕК (форма ф. № 088/о);

• паспорт або ID-картка з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;

• копія ідентифікаційного коду;

• військовий квиток або посвідчення офіцера (копія);

• військово-облікові документи (довідка про проходження військової служби, витяг з послужного списку) або їхні копії;

• свідоцтво про хворобу або довідка ВЛК, або витяг з протоколу засідання штатної ВЛК про встановлення причинного зв’язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв);

• медична документація, оригінали (виписки з амбулаторної карти ф. 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого ф. 027/о, результати лабораторних, інструментальних, променевих обстежень, консультативні висновки профільних обласних спеціалістів тощо) та амбулаторна картка хворого;

• у випадку, якщо ти є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (або особою, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи, чи постраждала від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії):

• посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи або посвідчення учасника ліквідації ядерних аварій відповідної категорії або посвідчення потерпілого від радіаційного опромінення) відповідної категорії;

• експертний висновок міжвідомчої експертної комісії з установлення причинного зв’язку хвороби, інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінення та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС про причинний зв’язок захворювання з Чорнобильською катастрофою.

• копія витягу з наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини / звільнення з військової служби (за наявності);

• довідка про обставини травми (за потреби);

• посвідчення УБД (за наявності);

• копія трудової книжки (за наявності).

При проходженні МСЕК потрібно мати з собою оригінали зазначених документів.

По закінченню обстеження, видається довідка про встановлення групи інвалідності із зазначенням причинного зв’язку інвалідності або зазначається ступінь втрати професійної працездатності.

ВИЇЗНА ЧИ ЗАОЧНА МСЕК

Як тільки твій стан стабілізується, тобі необхідно звернутися до завідувача відділення, у якому ти перебуваєш на лікуванні, з проханням пройти МСЕК. Документи на МСЕК подає медичний заклад.

1. Для оформлення рішення МСЕК скликається “виїзна” МСЕК.

2. У разі, якщо ти звертаєшся для встановлення інвалідності і не можеш прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії (п.1.1. Постанови КМУ від 08 березня 2022 р. № 225 «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України»).

переглядів: 238


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *