Що треба знати про реєстрацію автомобілів онлайн

Щасливе
19.09.2022  11:08
Про зміни в алгоритмі реєстрації та перереєстрації транспортних засобів говорили 15 вересня на пресконференції начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській області Валерія Бельця та заступника начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській області Віктора Залюбовського.
10 вересня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України з питань державної реєстрації транспортних засобів, допуску громадян до керування транспортними засобами», яка була опублікована 14 вересня та набуде чинності через три місяці з дня її публікації.
«За вісім місяців сервісними центрами МВС в Рівненській області здійснено 52735 реєстраційних операцій з транспортними засобами. А це майже на 8 тисяч більше ніж за цей же період 2021 року. Ми бачимо, що зріс попит громадян на реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів, а тому ми, як державна установа, повинні дбати про комфорт та швидкість отримання наших послуг, навіть під час дії воєнного стану. Тим паче, що є суспільний запит на їх отримання онлайн. Дана постанова – це перший та суттєвий крок до цифровізації послуг, які надаються нами. Завдяки змінам, які вносяться цією постановою, відбудеться виокремлення експертного дослідження транспортного засобу із процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Проте, виокремлення експертного дослідження, не означає його скасування, адже експертне дослідження є важливою складовою під час реєстраційної операції», – розповів керівник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській області Валерій Белець.
«В цій постанові закріплено, що експертне дослідження транспортного засобу особа може пройти у зручний час, а висновок складений працівниками Експертної служби МВС буде дійсним протягом 10 днів. Це у свою чергу надасть можливість громадянам отримати послугу у сервісному центрі МВС безперервно: не перериваючись на огляд експерта», – зазначив Валерій Белець.
Нагадаємо, експертне дослідження завжди проводиться офлайн і включає огляд транспортного засобу та звірку інформації щодо транспортного засобу, внесеної до реєстраційних документів. Його мета – визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів (виявлення фактів знищення, підроблення або зміни номерів вузлів та агрегатів транспортних засобів, підроблення реєстраційних документів, що їх супроводжують).
«Також ці зміни дозволять власнику транспортного засобу обирати спосіб отримання послуги: офлайн у будь-якому сервісному центрі МВС чи онлайн у Електронному кабінеті водія або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал Дія)», – пояснив керівник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській області.
«Онлайн можна буде оформити як договір купівлі-продажу, так і подати заяву про реєстрацію чи перереєстрацію. Ця заява потраплятиме на розгляд до сервісного центру МВС. Адміністратор перевірятиме відомості про осіб та транспортні засоби за відповідними реєстрами та базами даних, за результатами перевірок підтверджуватиме або відхилятиме заяву», – продовжив заступник начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській області Віктор Залюбовський.
Алгоритм реєстрації транспортного засобу включає в себе також закріплення за транспортним засобом номерних знаків. Серед них є такі, які містять визначені комбінації цифр (чотири однакові цифри, три однакові цифри, дві послідовні пари однакових цифр та інші комбінації). Нормативним документом, який набуде чинності, передбачено і замовлення таких номерних знаків через Електронний кабінет водія та Портал Дія.
«Розширено також перелік послуг з реєстрації та перереєстрації транспортних засобів, які здійснюються без проведення експертного дослідження. До такого переліку відповідно до Постанови додаються: відновлення свідоцтва про реєстрацію після втрати або викрадення (за винятком транспортних засобів, зареєстрованих до вересня 2019 року); дублікат свідоцтва у разі його пошкодження; перереєстрація у зв’язку з втратою або заміною номерного знаку; реєстрація транспортного засобу, що перейшов у спадщину (за винятком транспортних засобів, зареєстрованих до вересня 2019 року); реєстрація за договором фінансового лізингу», – наголосив Віктор Залюбовський.
Нагадуємо, що на період дії воєнного стану всі онлайн сервіси були призупинені з міркувань безпеки у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф на територію України. Зараз сервісні центри МВС працюють над їхнім відновленням у більш безпечних форматах.
переглядів: 228


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *