За новоюліанським календарем саме сьогодні, 26 жовтня, вшановують пам’ять Димитрія Солунського.
Святий великомученик Димитрій (від грецького Δημήτριος, Дімітріос) був сином таємних християн і походив з міста Солуня (звідси Солунський). Нині це сучасні Салоніки в Греції. Батько Димитрія був воєводою цього міста і жив в часи, коли царі-язичники підняли на християн жорстоке гоніння, тож відкрито сповідувати християнство він не міг. В юному віці батьки таємно хрестили Димитрія і виховували його у християнський вірі.
Коли Димитрій став повнолітнім, батьки померли, залишивши йому своє майно. А цар Максиміліан, покликавши до себе нащадка воєводи Солунського і дізнавшись про розум та хоробрість у боях цього юнака, вирішив призначити молодого Димитрія правителем землі Солунської, водночас наказавши очистити її від «нечестивих християн», караючи їх на смерть.
Повернувшись додому, святий Димитрій зробив все навпаки. Він виступив проти поклоніння бездушним ідолам, пояснював солунянам заповіді Христові, навертав язичників до святої віри, викорінюючи багатобожжя. Дізнався про це цар Максиміліан і дуже розлютився. Прибув зі свитою й військом до Солуні та викликав Димитрія, який, не ховаючись, розповів йому про істинного Бога, за що був ув՚язнений. Ув՚язнили тоді і багато містян-христинян.
Різними випробуваннями намагалися змусити Димитрія зректися віри Христової, але дарма. Цар Максиміліан влаштував в той час гладіаторські бої, під час яких втратив свого улюбленого бійця Лія. А переміг його юнак-християнин Нестор, духовним вчителем якого був Димитрій. Дізнавшись про це, цар замість нагороди за перемогу велів стратити юнака, а Димитрія наказав проткнути списами. Так у 306 році великомученик відійшов до Господа.
Його тіло викинули на поживу диким звірам, але християни благоговійно поховали його. На тому місці звершувались численні чудеса та зцілення. Коли пройшло багато часу і гоніння на християн припинилися, над гробницею святого спорудили невеликий храм, там звершувалося багато чудес, багато хворих отримувало зцілення. Нетлінні мощі святого Димитрія виточували чудодійне й запашне миро, про що свідчили численні письменники й історики. Виточення мира почалося з VII століття. Через це святого великомученика Димитрія Солунського ще називають Мироточивим.
Святий і славний великомученику Христовий Димитрію, скорий помічнику та щирий заступнику всіх, хто з вірою вдається до тебе, моли Бога за нас!
За повідомленням з офіційної сторінки Православної церкви України.