“Сьогодні на “дикому” ринку у бідного населення землю можна скупити за безцінь”, – Віталій Скоцик

Щасливе
15.03.2017  14:31

“Сьогодні на “дикому” ринку у бідного населення землю можна скупити за безцінь”, – Віталій Скоцик

Лідер Аграрної партії Віталій Скоцик у своєму блозі на порталі LB озвучив кілька думок про те як українська земля може стати потужним ресурсом для розвитку економіки нового типу, заснованої на переробці сировини.

На думку політика, економіка, орієнтована на експорт сировини і напівфабрикатів, історично притаманна колоніям. За словами Скоцика в Україні переважає такий принцип розвитку, адже сьогодні держава торгує переважно сировиною, з так званими “банановими республіками” й досі має аналогічну економіку колоніального типу.

“У 2016 році основою експорту України була сировина, напівфабрикати або ж товари неглибокої переробки: пшениця, олія, кукурудза, металеві напівфабрикати, прокат тощо. Зокрема, 22 % припадало на продукцію рослинництва. Стільки само на металопрокат. Лише близько 10 % припадало на продукцію машинобудування”, – пише автор блогу й додає, що Україна на початку 1990-х за своїм науково-технічним потенціалом у Європі поступалася лише об’єднаній Німеччині, нагадав він.

“Представники “земельної мафії” та окремі недалекі політики стверджують, що вирватися з цього кола можна лише запровадивши прямий продаж землі зараз. Очевидно, що на Заході та Сході з радістю підтримують цю думку. Сьогодні на “дикому” ринку у бідного населення землю можна скупити за безцінь. Сумарна капіталізація не перевищить $ 21 млрд, бо кожен гектар із 42 млн га сільськогосподарських земель буде коштувати не більше ніж $ 500. Переведення землі у статус товару за нинішніх умов веде Україну до знищення”, – вважає Віталій Скоцик.

Віталій Скоцик

За його словами, на “дикий” ринок не піде нормальний інвестор, що розраховує на тривалі вкладення. Натомість прийде спекулятивний міжнародний капітал та українські латифундисти, щоб купувати і перепродавати землю.

“Для того аби змінити звичну систему розподілу земель потрібно створити такі механізми, які дозволять уже існуючим виробникам, насамперед фермерам, розвинути глибинну переробку. Ці механізми повинні сприяти приходу інвестицій у виробництво тут, в Україні. Земля має бути захищена від недбалого господарювання”, – вважає Віталій Скоцик.

На його думку, Україні потрібна цивілізована земельна реформа, яка захистить землю від монополізації і дозволить розвивати підприємництво.

“Слід думати про те, як розумно скористатися землею для налагодження потужного комплексу виробництва якісної та готової продукції, яка має продаватися на експорт”, – підсумував лідер Аграрної партії.

Нагадаємо, що український економіст та політик, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик народився на Рівненщині у Гощанському районі. Ознайомитись з детальним досьє на політика можна за посиланням.

, , , переглядів: 1 914

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *