Ніна та Антон КОПАНИЦІ нині мають спільний родинний бізнес, а також виховують прекрасного синочка Миколу. Їхня історія почалася завдяки спільній професії, роботі у страховій компанії. Одного дня у 2008 році вони познайомилися під час тренінгу для менеджерів страхової компанії, і хто знав, що та зустріч змінить їхнє життя назавжди. Через декілька місяців Ніна та Антон одружилися, а з часом розпочали сімейний бізнес.
Як все починалося і чи важко бути вдома та на роботі разом – читайте відповіді з перших вуст.
– Скажіть, з власного досвіду – сімейний бізнес в Україні перспективний? І як спільна праця впливає на родинні стосунки?
– Сімейний бізнес – це бізнес, який або об’єднує, або роз’єднує. У нас, напевно, перший варіант. Завдяки тому, що ми разом, наша сім’я міцнішає з кожним днем. Намагаємося підтримувати одне одного, направляти у позитивне русло. Так вийшло, що наш бізнес є способом життя для нас.
– А якими є ваші спільні інтереси, крім страхування?
– У нас в обох є спортивні пристрасті. Ніна відвідує секцію карате Годзю-Рю. Вона каже, що це філософія життя, а вже потім спорт. На даний момент я не відвідую жодних спортивних секцій, але є відданим прихильником спорту. Насамперед у Рівному є дві гордості – це футбольний клуб “Верес Рівне”, баскетбольний клуб БК “Рівне”. За цими командами слідкую, відвідую матчі футболу й баскетболу. Можна сказати, що вони є прикладом ‘’сімейного бізнесу’’, адже об’єднали навколо себе всіх прихильників цих видів спорту.
– А син ваш чим займається?
– Микола відвідує один з коледжів міста Рівного і Комп’ютерну академію “ШАГ”, де закінчує третій курс Малої академії цього закладу. На даний час бачить себе у сфері ІТ-технологій. На нашу думку – це один із перспективних напрямків, і не тільки в Україні.
– Від тем особистих до професійних… З чого все почалося, чому вирішили стати незалежними?
– Ми вирішили стати незалежними, адже хотілося працювати в інтересах клієнта, бути йому другом і помічником. Укладаючи договір страхування, хочеться враховувати всі побажання людей, їхні фінансові можливості. Працюючи в страховій компанії, на 100% не було можливості це робити.
– А чому саме такий меседж обрали – Сім’я.Життя.Страхування?
– Сім’я – це, напевно, одне із найголовнішого, що є в житті. Тому все, що пов’язано з сім’єю, дуже близьке кожній людині.
– У країнах Європи страхування – це нормальна практика. Для нас, українців, це завжди асоціюється з чимось неприємним, чи не так?
– Українці дуже багатий народ, адже на ремонт автомобіля чи будинку, вже не говорячи про здоров’я, у всіх є багато накопичених грошей, частину з яких можна передбачити на страхування. Але основна проблема – це недовіра через недобросовісних страховиків, які є на ринку страхування. Наша мета – розказати, навчити, показати, назвіть це як вам зручно, що страхування – це просто, цивілізовано і кожному потрібно. Ніхто не говорить про те, що потрібно великі кошти виділяти, в кожного це індивідуально. Що для людини є важливим, те і потрібно страхувати. Хоча, на мою думку, найважливішим є здоров’я і життя.
– Що є гарантією для вас у страхуванні?
– Для кожної людини гарантія – різна. Хтось має знайомого сусіда, родича, який працює в цій сфері, для когось – хто є власником страхової компанії. У нас, на жаль, все політизовано, й економічна сфера – не виняток. У цивілізованому світі гарантією є задоволеність клієнтами роботою страхової компанії, її простотою і легкістю у взаєминах з клієнтами.
– Скільки потрібно виділяти коштів на страхування життя і здоров’я?
– Страхування життя і здоров’я є двох видів: страхування накопичувального характеру (внески віддаються в кінці дії договору страхування); страхування ризикового характеру (внески не віддаються в кінці договору страхування).
На страхування життя і здоров’я кожній людині потрібно виділяти від 5 до 30% від свого заробітку. Для кожного це індивідуально. Насамперед страхування життя і здоров’я – це захист, а вже пізніше – накопичення. Це один із 10 можливостей для забезпеченої старості. Ніхто не відмовляє інвестувати кошти в бізнес, нерухомість, дорогоцінні метали, готівку в різних валютах… Якщо людина вважає, що це їй не потрібно, тоді поставте їй декілька запитань: як вона буде почуватися, коли збережені кошти підуть на лікування, і на які кошти в майбутньому вона буде жити. П’ять, десять тисяч гривень можливо знайти кожній людині на лікування, а от коли сума починає збільшуватися, починаються проблеми. В хід ідуть заощадження, знайомі, родичі, кредити, позики…
– Якою є ваша цінова політика у сфері страхування?
– Після зародження ідеї у нас постала дивовижна думка в голові: “Це просто дивовижно, коли ціна є основним при виборі страхової компанії”. Адже коли клієнт отримує виплату, його дуже рідко цікавить ціна поліса страхування. Різниця ціни в надійних, платоспроможних страхових компаній коливається від 50 до 100 гривень. Коли страхова компанія робить виплату 100 тисяч гривень, вже ніхто не пам’ятає про ціну страхування. І ще більше дивовижно, коли проходить 3 – 5 років після виплати і клієнт знову обирає страхову компанію за ціною.
– Якими видами страхування ви будете найбільше займатися?
– Наш досвід дозволяє займатися майже всіма видами страхування, але найбільше будемо розвивати страхування життя і здоров’я і все, що з цим пов’язано. Страхування авто є мотором розвитку страхування, адже є Закон України, який зобов’язує всіх автовласників, які перебувають у дорожньому русі, мати поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів