Субсидії на опалювальний сезон: кому з рівнян можуть відмовити

Щасливе
19.10.2023  14:41
Тим, кому пільгу призначали на неопалювальний період, перерахунок житлових субсидій проведуть автоматично, проте деяким українцям субсидію на новий опалювальний сезон призначать лише за зверненням.
До середньомісячного сукупного доходу враховуються:
-заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб;
-грошове забезпечення військовослужбовців;
-пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці;
-стипендія, зокрема із сумою її індексації, нарахованої відповідно до закону (крім соціальної стипендії, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх низки);
-соціальні виплати, які призначаються структурними підрозділами з питань соцзахисту населення районних держадміністрацій, виконавчими органами міськрад міст обласного значення, районних у містах рад, зокрема пільги на оплату ЖКП, придбання твердого палива та скрапленого газу;
-допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соцстрахування;
-дивіденди від цінних паперів;
-інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і ПФУ, а також задекларовані особою доходи, інформація про які відсутня в ДПС, ПФУ, фондах соціального страхування та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення.
Враховуватимуть доходи членів домогосподарства за І та ІІ квартали 2023 року. Доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року.
За призначенням житлової субсидії може звернутися:
-особа з низки зареєстрованих у житловому приміщенні, а у разі розділення особових рахунків — кожен, на кого відкрито рахунок;
–людина, яка не зареєстрована в житловому приміщенні/будинку, але фактично проживає в ньому на підставі договору оренди житла (або за рішенням суду);
індивідуальний забудовник, будинок якого не прийнято в експлуатацію, у разі, коли йому нараховується плата за ЖКП;
-внутрішньо переміщена особа (ВПО), яка не зареєстрована в житловому приміщенні, але фактично проживає в ньому без укладеного договору оренди житла.
Як оформити субсидію
Звертатися по субсидію на оплату ЖКП можна у будь-якому місяці впродовж року. Оформлюють її не тільки офлайн. Завдяки автоматичному обміну інформацією між ПФУ й Державною міграційною службою, звернутися за субсидією можна за спрощеною процедурою онлайн.
Зокрема, через:
-через портал “Дія”;
-на вебпорталі або в застосунку ПФУ.
Кому можуть відмовити в допомозі
Існує низка критеріїв, за якими визначають, призначати чи відмовити у субсидії. Так, допомогу не призначають, якщо загальна площа квартири перевищує 130 кв. м та будинку — 230 кв. м або якщо член сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією здійснив покупку на суму понад 50 тис. грн.
За повідомленням з Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради
, переглядів: 331


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *