У Рівному презентуватимуть книгу про Тараса Давидюка

квиток на автобус
Щасливе
11.02.2024  12:12

У місті Рівне відбулася презентація книги “Розвідник”, яка присвячена Тарасу Давидюку, рівнянину, пластуну та військовому, який загинув на фронті.

Автор книги, культуролог та дослідник історії Волині Микола Федоришин, поділився інформацією про Тараса та мотиви написання книги: “Тарас був активним членом Пласту та військовим розвідником, тому назвав свою книгу “Розвідник”. Я познайомився з ним під час Помаранчевої революції, коли очолював культурний центр “Просвіта” у Народному домі. Тарас завжди був настроєний патріотично. Моя дочка та син також були членами Пласту, і Тарас був їх вихователем. Ми часто спілкувалися, обговорюючи організацію походів, оскільки я мав багато знань про історичні місця області. Я добре знав Тараса, тому коли він пішов з життя, я відчув необхідність написати книгу про нього”.

Книга “Розвідник” складається з чотирьох розділів, в яких розглядається Тарас Давидюк як пластун, громадський діяч, журналіст і воїн. Федоришин підкреслив: “Це виняткова людина, яка унікальним чином сприймала нашу реальність. Я сподіваюся, що молодь знайде в книзі його патріотичні заклики, які є дуже зрозумілими й переконливими, щоб зрозуміти, куди ми йдемо, якою має стати наша країна”.

За словами дослідника, Тарас Давидюк був зв’язковим 33 куреня Пласту імені Уласа Самчука. Презентація книги “Розвідник” відбулася у Літературному музеї імені Уласа Самчука у Рівному 23 лютого. В рамках події була представлена інформація про 33-й курінь, фотографії Тараса Давидюка, а також QR-код, за допомогою якого можна зчитати нарис “Розвідник” на веб-сайті музею.

Про це повідомляє Суспільне.

Нагадаємо,

Тарас добре відомий усій патріотичній спільноті Рівненщини, адже ще з студентських років був активним в різних патріотичних організаціях. З 2002 року у громадському русі. Був членом «Молодого Руху». У 2005-2012 роках – голова обласної організації і член Центрального Проводу «Молодіжного Націоналістичного Конгресу». Був також головою рівненської обласної організації «Активна молодь».

Випускник Острозької академії. Політолог – за освітою. Вчитель історії та журналіст – за покликанням. Пластова спільнота Рівного втратила прекрасного виховника і наставника.

З перших днів війни Тарас був на фронті.

Він казав: «Питання, йти чи не йти на фронт навіть не обговорювалось! Я лишень мав обрати куди саме, в який підрозділ іти»

, , переглядів: 60


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *