Як відомі на всю країну кулінари з Рівного підтримують ЗСУ

Щасливе
13.04.2022  18:54

Війна в Україні вдарила по бізнесу та підприємцям – працювати в умовах воєнного стану стало складніше. Найбільше війна вплинула на підприємців, які знаходилися в зоні бойових дій. Бізнес Рівного та Рівненщини при цьому продовжує працювати, багато місцевих підприємців, волонтерів, творчих об’єднань долучилися до волонтерської діяльності – постачають продукти харчування, забезпечують транспорт, доставку гуманітарних вантажів, перевезення та поселення біженців, переробку і зберігання продуктів. Волонтерська допомога підприємців для ЗСУ та вимушено переселених українців дозволила забезпечити армію та людей усім необхідним для перемоги й збереження людських життів.

Розповідаємо історії підприємців, які під час російсько-української війни підтримують армію та виконують гуманітарні місії, у циклі “Бізнес, який рятує життя”. Про волонтерів, які жертвують власними прибутками і добробутом заради спільної перемоги, надаючи всю можливу допомогу. Зауважимо, що мета цього циклу – не реклама окремих сфер бізнесу чи підприємців. Ми лише хочемо розповісти про людей, чий приклад вважаємо гідним для наслідування, про соціально відповідальний бізнес і тих людей, які створюють надійний тил для всієї країни.

Сьогодні наші герої – це молоді люди, які створили Творче об’єднання “То-Сьо” (https://www.facebook.com/arslonga.rivne), зокрема відомий на Рівненщині та в Україні історично-кулінарний проєкт “Я – Історія”. “То-Сьо” працює у сфері ресторанного консалтингу, створення культурних, історично-документальних та кулінарних проєктів.

 

«– Завдяки широким зв’язкам з шеф-кухарями, кухарями, власниками та керуючими ресторанів, постачальниками продуктів та обладнання, ми змогли розгорнути ряд майданчиків для обробки продуктів – приготування їжі чи консервації», – коментує Руслан Плясуля.

Творче об’єднання “То-Сьо” з перших днів війни долучилося до волонтерської допомоги, при цьому самі проявили ініціативу. 26 лютого керівник творчого кулінарного проєкту прибув з пропозицією у військкомат, і уже з 27 числа було розгорнуто декілька точок виробництва для наших військових, волонтерських центрів, а згодом і переселенців.

– Що змінилося з початком війни? На літо у нас, як і всіх, були зовсім інші плани. До речі, один з майбутніх проєктів дуже актуальний на сьогодні. Але до всього цього доведеться повертатися після Перемоги, – говорить Руслан Плясуля, – На сьогодні (на момент розмови – ред.) завдяки співпраці з різними закладами харчування, закладами кулінарної освіти, волонтерськими організаціями та керівництвом ЗСУ ми забезпечуємо триразове харчування великої кількості військових, декількох підрозділів Тероборони, частин ДСНС, волонтерських центрів, переселенців. Окремо виділив би ще харчування вагітних, котрі перебувають на особливій дієті. Конкретні цифри й назви частин чи підрозділів зі зрозумілих причин називати не можу.

 

Війна, за словами керівника проєкту, змінила все, що планувалося втілити в життя. Креативна команда зіткнулася з рядом завдань, які вирішує по ходу діяльності. Сидіти на місці не виходить: кожен новий день – це нові виклики, але необхідність приносити користь та відчуття обов’язку щодня дає команді нові сили.

– Війна вплинула на всіх. Звісно, наші плани порушені, але наразі ми корисні там, де це треба. Коли хлопці з батальйонів, перед тим, як відправитись на бій, кажуть: “З таким тилом нам не страшно воювати”, – це найкраща мотивація, котра усуває усі труднощі, – розповідає керівник творчого об’єднання “То-Сьо”. – А труднощі, звісно, зараз у всіх одні й ті ж: пальне, рахунки за електрику та воду, наявність продуктів.

Команда рішуче налаштована продовжити реалізацію власних проєктів та активно працювати після війни

– Все буде Україна! Ось, як скажу! Будемо намагатись бути максимально корисними державі, створюючи цікаві проєкти, – говорить керівник творчого об’єднання. – Процитую Григорія Сковороду “Пізнай свій край… себе, свій рід, свій народ, свою землю – і ти побачиш шлях у життя. Шлях, на якому найповніше розкриються твої здібності. Ти даси йому продовження, вторувавши стежину, із тієї стежини вже рушили у життя твої нащадки. І також будеш ти”. На мій погляд, ці рядки описують і мою мотивацію, і мотивацію усієї нашої команди.

Завдяки комунікації, яку вдалося встановити учасникам творчого об’єднання, ми знаємо про цілу мережу закладів харчування у Рівному, які під час війни ефективно взаємодіють між собою та постійно допомагають військовим, вимушено переселеним особам, волонтерам та всім, хто сьогодні цього потребує.

Серед учасників творчого об’єднання є також відомі в Україні та за її межами. Серед таких, наприклад, – Сергій Солдаткін та Назарій Антончук.

– Я дуже хочу подякувати “Рівненському фаховому коледжу економіки та бізнесу”, фірмам “Парті”, “Торгоборуд”, “Арм-Еко”, “Продторгобладнання”, волонтерам та закладам “Унісон”, “7 П’ятниць”, “БарМаки”, “Пурі”, “Кант”, “М’ясо в бокалі”, “Колізей” та іншим – вибачте, якщо когось не згадав. Дякую усій команді кухарів. Про всіх обов’язково розкажемо, згодом. Все буде Україна! Слава ЗСУ!

 

переглядів: 618


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *