Життя та Іоана Золотоустого: Віра, Мужність та Служіння Богу

Щасливе
13.11.2023  12:08

День пам’ять святителя Іоана за новоюліанським календарем припадає на понеділок, 13 листопада.

Святитель живз 347 по 407 роки. Він пройшов надзвичайно складний життєвий шлях, переповненим випробуваннями та стражданнями, навіть через підступи його співбратів. Двічі його відділяли від Церкви, його визнавали єретиком, чаклуном, злодієм (всього 47 обвинувачень у смертних гріхах) і висилали на межі імперії, щоб відірвати від світц його божественний дар – вогняне богонатхнене слово –  найстрашнішу зброю для беззаконників.

 

Іоан Златоустий

Проте це важке життя стало плідним підґрунтям для втілення всіх його проповідей: вдосконалення незлобивості, непохитної віри, непохитної мужності і відваги, божественної терпеливості та високої подяки у скорботах. Останні слова святителя, змученого тяжкими хворобами та жорстоким конвоєм, були: “Слава Богу за все!”

У віці 50 років святитель став архієпископом Константинополя. Його пастирство далі супроводжувалося підступами, клеветою та злобою. Через ворожнечу з боку імператриці Євдоксії та деяких єпископів його кілька разів виганяли. Урешті-решт, у вигнанні в далекому місті Комані 14 вересня 407 року святий віддав свою душу Господу.

Через 30 років після смерті його мощі перенесли до Константинополя. Під час Четвертого хрестового походу в 1204 році мощі святителя були перевезені з Константинополя до Риму. Але 26 листопада 2004 року, за рішенням папи Іоана Павла II, більша частина мощей була повернута до Вселенського Патріархату. Зараз вони зберігаються в соборі святого Георгія на Фанарі (Стамбулі) і в афонських монастирях.

Мабуть, мало святих згадується Церквою так часто, як Іоан Золотоустий, зокрема під час Божественної літургії, чин якої складено самим святителем і що виконується в церквах й до цього часу. Його твори і проповіді легко сприймаютьтся як богословами, так і простими людьми. В Київській Русі твори святителя Іоана Золотоустого з’явилися давно і здобули велику популярність. У XVII столітті значна частина творів Золотоустого була перекладена в Києво-Печерській Свято-Успенській лаврі.

Про це йдеться на офіційній сторінці Української православної церкви України.

, , , переглядів: 190


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *