Ігор Мічуда: “Будуватися, дотримуючись правових вимог – простіше, вигідніше і спокійніше”

Щасливе
08.03.2018  11:41

Події у сфері будівництва – тема завжди актуальна, адже має безпосередній стосунок не лише до життя міста, а й цілої громади. До того ж, будівельна сфера – стале джерело поповнення бюджету. Про те, що змінилося у цій галузі, які зараз діють нововведення, розповів Ігор МІЧУДА – начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області.

 

Скажіть, будь ласка, як Ви оцінюєте нинішній стан справ у сфері будівництва?

– Мене тішить нинішній стан справ, адже, судячи зі звернень громадян до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області, люди поволі починають розуміти, що набагато ліпше придбати трохи дорожчу квартиру в надійних забудовників, які мають усі дозвільні документи, ніж спокуситися на сумнівні пропозиції за нижчими цінами й мати з цим потім проблеми. Більше того, новий закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності” визначає те, що інспекція ДАБІ перевіряє багатоповерхові будинки перед здачею в експлуатацію. А це означає, що не можна буде маніпулювати з документами, як це було раніше. Останній приклад – це будинок, який зводив “Ріверсайд” у Набережному кварталі. Ми бачимо, що третій під’їзд стоїть недобудованим “скелетом”, а будинок уже здали в експлуатацію ще до червня 2017 року. Тепер такі виверти вже неможливі, але всі ми підпадаємо під дію чинного законодавства й виконуємо те, що вимагає буква закону.

У 2017 році ще існувала така проблема, що забудовники реєстрували будівництво багатоповерхівок як будівництво іншого призначення. У 2018 році така ситуація й далі можлива?

– Зараз ця схема теж не спрацює, адже будинок все одно потрібно буде ввести у експлуатацію. Якщо ще вдалося “проскочити” будинку в провулку Підгірний, 3, який був зареєстрований як адміністративний корпус, а зараз там продають уже квартири, то цей варіант зараз цілком виключений. Мені цікаво: як цей будинок переоформлять із вимогами чинного законодавства? Підозрюю, що на офіційні норми забудовник у цьому випадку не покладатиметься, адже, за його словами: “Рішали, рішаємо і будемо рішать”. Проте, побачимо, як це у них вийде. Ще один такий випадок – це сумнівний “довгобуд” на вулиці Струтинської, 13-Б. Я радив би рівнянам обходити цей будинок, адже у нього скасовані всі документи. А цей будинок не можна буде використовувати, доки забудовник не оформить усі документи, але він, замість того, щоб почати вирішувати цю проблему згідно з усіма формальними вимогами, йде у суди й затягує ситуацію. При чому, робить це у неправомірний спосіб. Якщо Адміністративний суд виносить рішення про зобов’язання ДАБІ видати декларації, коли декларативний метод закінчився у червні 2017 року, то виникає питання: наскільки фахові ті, хто виносив такі рішення? Проте, у загальному, законодавство в Україні щодо будівництва змінюється. І це позитивні зміни.

Добросовісних забудовників стало більше? Чи переважають ті, кого ви свого часу назвали “будовлянами”?

– Я б сказав, що сфера забудов у Рівному стабілізувалася. Зараз неможливо бути таким недисциплінованим забудовником, адже потрібен дозвіл на початок будівництва. Потім потрібно отримати сертифікат, який видає інспектор. І не завжди той, хто перевіряє, може видати такий дозвіл: наприклад, якщо у проекті будинку зазначається, що повинен бути пандус для маломобільних груп населення, а його немає, то дозвіл на заселення цього будинку ніхто не підписуватиме. У подібних випадках дається відмова, вказують на недоліки, які людина повинна усунути. Паралельно йде перевірка, як контролювалося це будівництво і хто допустив до здачі цієї будівлі. Європейська норма декларування у нас не спрацювала: поляк або німець не почне будувати, якщо не має землі. А в нас таке трапляється. Наприкінці 2017 року ми подали на знесення шість самочинних будівництв.

Їх знесуть?

– Усе залежить від рішення Феміди. Від нас це не залежить.

А де згадані самочинні будівництва знаходяться?

– У Рівному, наприклад, на вулиці Поповича, 42.

Власники цих будівництв можуть вирішити ці проблеми?

– Ви ж розумієте, що проблеми – це все, що стосується здоров’я. А все, що має стосунок до господарських справ, – це питання, які можна вирішити. Нехай подають у суд, і якщо суд прийме рішення на їхню користь, то ми нічого не можемо вдіяти, адже вищим є суд. Хочу зазначити, що мене завжди дивували такі забудовники. Я завжди наголошував: “Будуватися, дотримуючись правових вимог – простіше, вигідніше і спокійніше”.

 

У 2018 році зверталися за дозволами про початок будівництва у місті?

– Забудовники вже звертаються за дозволами до міського ДАБК. А враховуючи масштабність проекту, то до ДАБІ України зверталися за дозволом щодо початку нового будівництва “На Щасливому” – там планують розширювати житловий квартал.

 

Які головні успіхи у роботі ДАБІ були у 2017 році?

– Приємно констатувати, що минулого року ввели в експлуатацію 480 тисяч квадратних метрів забудов. Також наші інспектори провели кілька сотень перевірок. У результаті призначили штрафи на суму в 15 мільйонів гривень. І вже 10 мільйонів гривень знаходяться у процесі стягнення у системі Державних виконавчих служб. Це говорить про те, як ми виконуємо свою роботу, свої функції. Усе залежить від того, як свою роботу виконуватимуть інші.

, , , , , , , переглядів: 1 997


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *