Підземелля Рівного увійдуть до міжнародного культурного проекту

Гринюк Перевезення
02.12.2019

Підземелля Рівного увійдуть до міжнародного культурного проекту

Рівненські підземелля, окремі елементи яких датуються X-XII століттям, стануть частиною міжнародного культурного проекту. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляють організатори спільноти “Таємничі підземелля Рівного”.

«Таємничі підземелля Рівного” стануть частиною міжнародного пакту з охорони історичних пам’яток і культурних цінностей, зруйнованих під час збройних конфліктів. Це дозволить залишкам палацику “На Гірці” князів Любомирських стати в один ряд з найвизначнішими пам’ятками Європи, які були зруйновані у часи двох світових воєн. З такою ініціативою виступив автор проекту експозиції та головний креатор художнього наповнення “Таємничих підземель Рівного” – Анатолій Гайдамака», – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що у створених народним художником України, лауреатом Державної премії ім. Шевченка, Анатолієм Гайдамакою попередніх ескізах проекту “Таємничі підземелля Рівного” простежується відповідна символіка цього міжнародного пакту, відомого як “Червоний Хрест Культури”. Як відомо, фінансова підтримка ЄС дозволила залучити до робіт з консервації та захисту виявлених у Рівному споруд рівненських підземель, окремі елементи яких датуються X-XII століттям, провідних фахівців з реставрації, а також дала змогу провести додаткові археологічні та історичні дослідження.

Передбачається, що упродовж двох років у Рівному постане унікальний “живий” об’єкт історико-культурної спадщини, де познайомитися з минулим стародавнього Рівного можна буде у форматі квест-гри, з використанням сучасних мультимедійних технологій. Пакт, або ж, договір про охорону історичних пам’яток і культурних цінностей “Червоний Хрест Культури” був підписаний представниками 21 країни на чолі з президентом США Франкліном Рузвельтом 15 квітня 1935 року у Вашингтоні і ознаменував нову еру у ставленні людства до збереження спільної культурної спадщини.

“Таємничі підземелля Рівного” стануть частиною міжнародного пакту з охорони історичних пам'яток і культурних цінностей…

Опубліковано Таємничі підземелля Рівного Пʼятниця, 29 листопада 2019 р.

, ,


Один коментар
 1. Щось не так з проектом “Таємничі підземелля Рівного”…
  Таке враження, що просвітницькі наміри у ньому, які торкаються історії 10-12 століття, зумисно замінені на чудернацьке пустограйство та історичне мілкотем’я…
  Чому? Навіщо? І чи не дискридетація це теми історичного дослідництва краю та розвитку туризму?
  А можливо це умови європейського спонсора, щоб знову позбавити нас інтересу до глибинного минулого Рівненщини?
  Чи це наміри місцевих органів влади, або місцевих промосковських чи пропольских науковців, яким стоїть таке завдання?
  То чого ми, українці, варті у такому випадку?
  Варто прочитати цю статтю –
  http://forum.lvivport.com/xfa-blog-entry/gibridna-vijna-z-minulim-abo-tajemnichi-pidzemellja-rivnogo.761/

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *