Новорічні вихідні – чудовий час, щоб мандрувати країною. Для тих, хто не планує провести усі свята вдома та втомився від звичних поїздок до Києва або Львова, Центр громадського моніторингу та контролю зібрав 5 цікавих напрямків, куди можна вирушити на новорічні свята.
- Моршин
Унікальність Моршина полягає у різноманітності мінеральних вод. Цілий рік українці їдуть туди лікуватися та відпочивати. На Новий рік Моршин – досить тихе містечко, де можна насолодитись спокоєм далеко від галасливого мегаполісу, погуляти навколо озера або поїхати на екскурсії по Закарпаттю. Крім того, новорічні канікули у Моршині можна присвятити оздоровчим процедурам.
Найзручніше дістатися до Моршина зі Львова або Івано-Франківська. Наприклад, зі Львова можна доїхати всього за 30 хвилин маршрутним таксі, вартість квитка 69 гривень. Зупинитись у Моршині можна в одному із численних оздоровчо-відпочинкових комплексів. Вартість путівки складає близько 900 грн. Ще одним варіантом є готелі, вартість номеру у новорічну річ коливатиметься від 1500 грн. Середній чек замовлення в ресторані у новорічну ніч – 250 грн.
- Кам’янець-Подільський
Кам’янець-Подільський – ще одне цікаве місто для святкування Нового року. Найбільше туристів до міста приїжджає навесні та восени, тому взимку сюди можна їхати за тихим і затишним відпочинком. Місто відоме старовинною забудовою, величезною фортецею і мальовничою річкою Смотрич. Головні пам’ятки: Кафедральний костел Петра і Павла, мінарет зі скульптурою Богоматері та найстаріша ратуша в Україні.
У центрі міста оренда квартири буде коштувати від 300 грн за добу, а готель – від 500. Середній чек у кав’ярні – близько 50 гривень, у ресторанах української та європейської кухні – від 200 грн.
Дістатися до Кам’янець-Подільського можна автобусом, потягом та на авто. Проте потяги у Кам’янець ходять лише з Києва із зупинками у Козятині, Вінниці та Хмельницькому. Купе коштує – 134 гривні, плацкарт – 92 гривні. Автобусом дістатися до Кам’янець-Подільського зручно із Хмельницького або Чернівців. Залежно від часу відправлення квиток коштуватиме від 55 до 75 грн. На авто варто їхати трасою Житомир-Кам’янець-Подільський-Чернівці або регіональними дорогами через Чортків або Гусятин.
- Тернопіль
Тернопіль – одне з найбільших міст Західної України, проте не настільки популярне серед туристів, як Львів. А дарма. Старовинна австрійська та польська забудова, костели та храми, сучасні будинки – все це органічно переплітається у центрі міста. У місті є тематичні паби і ресторани, які будуть у нагоді для новорічних святкувань. Серед особливостей місцевої кухні у Тернополі варто спробувати карпатські гриби, фермерські сири і м’ясні закуси. Середній чек у коливається від 180 до 220 грн.
Доїхати до Тернополя можна рейсовими автобусами із Херсону, Одеси, Житомира та Харкова. Залежно від відстані вартість складатиме від 70 до 450 грн за квиток. Крім того, на святковий тиждень «Укрзалізниця» призначила два додаткові рейси швидкісних поїздів із Києва до Тернополя. Вартість квитка у першому класі – 321 грн, у другому – 223 грн.
За словами ріелторів, більшість хороших помешкань у місті вже заброньовані, але знайти житло все ще можливо. Зазвичай оренда квартири у місті коштує від 250 грн за добу, на Новий рік ціни стартують від 450 грн. Новорічна ніч у готелі коштуватиме від 900 до кількох тисяч гривень.
- Полтавська область
«Вечори на хуторі біля Диканьки» – один із найвідоміших творів Миколи Гоголя. Диканька і сусідні села Полтавської області міцно асоціюються з ковалем Вакулою, красунею Оксаною і відьмою Солохою. Тому Новий рік на Полтавщині – це чудова можливість провести свято у колоритній гоголівській атмосфері.
Місцеві жителі розповідають, що зазвичай відзначають свята у найкращих українських традиціях. Серед цікавинок: кінні змагання, народні пісні, сценки із відомих творів і численні страви української кухні.
Дістатися до Полтави досить просто, регулярно ходять автобуси з Луцька, Львова та Кривого Рогу і пасажирські потяги з Києва і Харкова. Із самої Полтави до сусідніх сіл автобуси ходять щоп’ять хвилин. Оренда будиночка у Диканьці коштуватиме від 250 грн на добу. У готелях ціни стартують від 130-150 грн за добу.
Відпочиваючи у Диканьці, обов’язково варто скуштувати домашню ковбасу і фірмові полтавські галушки. Середній чек у закладах Полтавщини – 200-250 грн.
- Одеса
Одеса є звичним напрямком для літнього відпочинку українців. Проте на Новий рік «перлина у моря» також може здивувати святковою атмосферою. Засніжені Потьомкінські сходи, новорічна ялинка на Думській площі і замерзле море напевне створять новорічний настрій.
Доїхати до Одеси можна з будь-якого куточка України. Тим паче, що у грудні «Укрзалізниця» запустила додатковий нічний потяг Львів – Одеса. Вартість квитка на 30 грудня у плацкартному вагоні – 116 грн, купе – 567 грн. Повну відстань від Львова до Одеси нічний експрес долає за 10 годин. Потяг має чотири проміжних зупинки – у Тернополі, Хмельницькому, Жмеринці та Кам’янці-Подільському. Залежно від бюджету зупинитися в Одесі можна у готелі або зняти квартиру подобово. Вартість недорогого готелю у новорічну ніч коливається від 300 гривень. Оренда квартири у центрі коштуватиме від 650 грн на добу. За новорічний бенкет в одному із центральних ресторанів Одеси доведеться заплатити від 600 грн з людини.
Матеріал Центру громадського моніторингу та контролю