Проект “Відкрий Рівненщину” розповідає про визначні пам’ятки та музеї Острога
Замкова гора (історико-краєзнавчий музей) XІV- XVI ст.
Комплекс Замкової гори становить замок (XIV-XVI ст.) – резиденція князів Острозьких, Кругла башта (XVI ст.), Богоявленський собор (XVI-XIX ст.) і надбрамна дзвіниця (1905р.). З 1916 р. в приміщенні замку діє музей. У 9 залах музею розміщені матеріали, які відображають історію Острога й краю від давніх часів і до наших днів. У музеї є цінні археологічні колекції, експонати живопису та іконопису, народного художнього промислу, кераміки, зброї.
Луцька брама XVI ст. (Музей книги та друкарства)
Пам’ятка оборонної архітектури міста. З 1985 року в приміщенні Луцької брами відкрито музей книги та друкарства. Сьогодні книжкова колекція нараховує близько 3 тис. експонатів, половина з яких — рукописи, західноєвропейські і кириличні стародруки ХVI-XVII ст.
Татарська вежа XVI ст.
Важливий оборонний пункт міста. Назву башта отримала від сусідства з Татарським передмістям. Це був головний міський вхід з сторони Корця та Звягеля.
Нумізматична виставка
Виставка знаходиться у приміщенні колишнього житлового будинку Штейненбергів (ХІХ ст.). Фонд нараховує понад 11 тисяч одиниць зберігання. До збірки належать монети, грошові сурогати, нагороди, бони, цінні папери, шати до ікон. Особливий інтерес в експозиції музею представляє колекція українських грошових знаків ХХ століття.
Національний університет «Острозька академія»
Перший вищий навчальний заклад Східної Європи, відкритий князем В.К.Острозьким в 1576р.
В комплексі академії є музей історії Острозької академії, який складається з 6 окремих ек спозиційних залів:
• Експозиція історії Острозької академії
• Студентсько-викладацький храм преподобного Федора Острозького
• Експозиція стародруків та рідкісних книг з колекції НаУОА
• Експозиція історії приміщень сучасної Острозької академії
• Підземелля монастирського костелу із похованнями
• Підземна художня галерея
Успенський костел ХІХ ст.
Римо-католицький костел Успіння Діви Марії
Виник в ХV ст. в результаті перебудови православної церкви. В наступні століття костел неодноразово перебудовувався, а в 1897 році після пожежі його повністю перебудували за проектом архітектора Віктора Петровського в неокласицистичному стилі.
Острог – відкритий для туристів
Єврейська синагога XVI ст.
Оригінальна пам’ятка архітектури епохи Ренесансу та бароко на території Західної України . Була культурно-освітнім осередком єврейської громади. Крім богослужіння, тут проводилися загальні збори, навчали дітей, проводилися суди. Також в місті збереглося єрейське кладовище, де похований Шемуель Едельс – відомий коментатор Талмуду.
Джерело: Острозька міська рада.