9 правил при дотриманні будь-якої дієти

Щасливе
21.05.2023  10:20

Щоб схуднення за допомогою дієти було ефективним, слід змінити ставлення до їжі, а потім встановити деякі принципи здорового харчування. Може знадобитися багато часу, щоб змінити свої звички у їжі.

При виборі дієти слід прагнути до того, щоб раціон харчування був збалансованим і включав усі необхідні організму речовини, при цьому створюючи дефіцит калорій для втрати ваги. Включивши деякі рекомендації до своїх звичок в їжі, ви зможете отримувати необхідні речовини, сидячи на будь-якій дієті. Пам’ятайте, що харчування насамперед має бути здоровим.

Якщо ваша вага впливає на ваше здоров’я настільки, що ви страждаєте на захворювання, пов’язані з ожирінням, зверніться за професійною допомогою дієтолога.

Вживайте достатньо овочів, зелені, фруктів

Клітковина необхідна для здоров’я кишечника і підтримки здорового рівня холестерину. Крім того, овочі та зелень містять безліч корисних мікроелементів. Не варто боятися фруктів. Вони містять цукор, але з цією природною насолодою приходять клітковина, антиоксиданти та задоволення.

Намагайтеся споживати білкові елементи при кожному прийомі їжі

Білок допомагає нам почуватися ситими. Коли ми їмо білок, кишечник виділяє GLP-1 та CCK, гормони, які збільшують почуття ситості. У той самий час вживання білка допомагає знизити рівень нейропептиду Y, що стимулює почуття голоду.

Однак, справа не лише у ситості. Білок також використовується організмом для виробництва антитіл і ферментів, а також він є будівельним блоком майже всіх наших тілесних структур. Переконайтеся, що у вашій дієті є якісне джерело білка при кожному прийомі їжі: м’ясо, риба, тофу, яйця, боби.

Зведіть до мінімуму споживання алкоголю

Якщо ви вживаєте алкоголь, щоб розслабитись чи впоратися зі стресом, спробуйте знайти інший вихід. Незважаючи на те, що випити пару чарок приємно, фізично від цього не виходить нічого хорошого. Не слід пити вино через антиоксиданти. Поліфеноли, що містяться в червоному вині, ви можете отримати з винограду, чорниці та фіолетової капусти.

Їжте, коли ви голодні

Всі ми іноді їмо, коли не голодні, і це нормально. Але коли справа доходить до того, що ви використовуєте їжу замість чогось іншого, це стає проблемою. Якщо ви часто їсте за звичкою або через емоції, настав час запитати себе, що вам справді потрібно. Якщо їжа – єдиний інструмент у вашому наборі інструментів для подолання труднощів, вам знадобляться нові, здоровіші механізми виживання.

Якщо ви сидите на дієті протягом тривалого часу, то, можливо, не зможете точно сказати, коли ви голодні. Це нормально, якщо ви роками дотримувалися зовнішніх сигналів, наприклад, планів харчування. Також буває складно відрізнити голод від нудьги, звички та емоцій.

Використання шкали голоду та ситості може допомогти вам визначити рівень голоду. Просто запитати себе, чого ви насправді хочете, коли ви, не голодуючи, збираєтеся поїсти, теж може бути корисно.

Зрозумійте різницю між почуттям повного шлунка та почуттям задоволення

Різниця між ситістю та задоволеністю полягає у фізичному та емоційному стані, і слід вибудовувати свій раціон так, щоб відчувати і те, й інше після їжі. Це гарантує, що ви не будете переїдати і постійно думати про їжу в проміжках між вживаннями. Ви маєте право отримувати задоволення від того, що ви їсте, хоча дієтична культура каже, що це шкідливо і неправильно.

Готуйте більшу частину своєї їжі самостійно

Незважаючи на розвиток сервісів доставки, корисно готувати страви самостійно. Це не тільки дешевше, а й допомагає дати тілу саме те, що йому потрібно, щоб почуватися добре. Крім того, ресторанна їжа часто містить велику кількість солі, соусів та інших гастрономічних елементів, вживання яких краще обмежувати.

Влаштовуйте чітміли

Чітміли – це подих полегшення для людей, які дотримуються дієти. “Шкідливі” страви не вливають негативно на ваші цілі в схудненні, якщо їх приймати в регульованих кількостях. Вони не тільки дають можливість відпочити від надзвичайно строгої дієти, але й прискорюють обмін речовин протягом наступного тижня поневірянь. Ці поневіряння можуть змусити смакові рецептори жадати ще улюблених нездорових ласощів, але, тим не менш, не зашкодять вашому прогресу.

Пийте достатньо води

Найпростіше правило, якого треба притримуватись, коли ви починаєте нову дієту, – пити багато води. Випивайте близько восьми склянок води щодня для оптимальної користі для здоров’я та дієти. Це також може допомогти вам залишатися ситим довше.

Ніколи не пропускайте сніданок

Сніданок – найважливіший прийом їжі протягом дня. Ніщо не прискорює метаболізм швидше, ніж сніданок після нічного сну. Сон змушує наш метаболізм сповільнюватись, а сніданок знову запускає його.

Навіть якщо ваша вага не впливає безпосередньо на ваше здоров’я, непогано звернутися за допомогою до фахівця. Додатково до отримання професійної допомоги, непрофесійна допомога, підтримка та заохочення від друзів та близьких також мають важливе значення для підвищення ваших шансів.

За матеріалами сайту Barb.ua

переглядів: 145


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *