Кальян: удовольствие или вред?

квиток на автобус
Щасливе
11.02.2024  08:14

Кальян, також відомий як narghile, shisha, або водяна трубка — це традиційний пристрій для куріння, який використовується в різних культурах по всьому світу. Він зазвичай складається зі скляної або металевої основи, шахти, чаші для вугілля, шланга та мундштука.

Як тютюну для кальяну часто використовується ароматизований компонент, суміш фруктових сиропів, меду та тютюнового листа. При курінні кальяну дим проходить через воду в шлангу, що, як заведено вважати, фільтрує його і робить більш м’яким для легень. Курити кальян можна у спеціально відведених місцях або прямо у себе вдома, поєднувати гра полунички та відпочинок із димною трубкою.

Мистецтво екзотичного відпочинку

Процес куріння кальяну є приємним та розслаблюючим, особливо в компанії друзів. Його зазвичай подають у кафе чи ресторанах, створюючи екзотичну атмосферу для відпочинку. Куріння кальяну — це мистецтво, де будь-яка деталь має своє призначення.

У близькосхідних країнах запрошення покурити кальян розцінюється як ознака довіри. Відмова сприймається як образа. Спочатку кальян був створений в Індії, хоча став дуже популярним у багатьох країнах світу.

Існує кілька основних видів сучасних кальянів:

 • традиційні (класичні);
 • дизайнерські (ексклюзивне оформлення та конструкція);
 • електронні (не передбачають використання тютюнових сумішей. Вони заправляються спеціальною рідиною, за рахунок чого виробляють рясні клуби ароматного диму).

Розслаблюючий ефект у процесі куріння кальяну створює відповідна обстановка, а також тютюн. Вступаючи в організм, він притуплює почуття, викликаючи відчуття спокою. Аналогічний ефект можна отримати після куріння класичних цигарок чи вейпів.

Дві сторони медалі

Однак варто пам’ятати, що куріння кальяну не таке вже нешкідливе. Вдихання диму впливає практично на весь організм і може викликати низку проблем зі здоров’ям:

 • ушкодження дихальної системи;
 • серцево-судинні недоліки;
 • розлад нервової системи;
 • чоловіче безпліддя;
 • остеопороз;
 • ризик виникнення раку;
 • зниження імунітету;
 • розвиток залежності від нікотину.

Крім того, куріння кальяну часто асоціюється з різними інфекційними захворюваннями, оскільки він може бути використаний групою людей, що призводить до передачі хвороб через загальний мундштук. Щоб уникнути негативного впливу кальяну на організм, необхідно знати міру у його використанні, вибирати якісний тютюн і вугілля, дотримуватись елементарних правил гігієни.

На правах реклами

Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтесь правил (принципів) відповідальної гри.

Куріння може викликати захворювання на рак

переглядів: 22


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *