Перехід мобільного ринку від пластикової SIM-карти до віртуальної сімки

Щасливе
17.05.2023  08:29

Віртуальна сімка або eSIM (embedded SIM, тобто «вбудована карта») з’явилася кілька років тому. Це мікросхема розміром 6х5 мм з процесором на 10 МГц, операційною системою, контролерами та власним накопичувачем даних, що не залежить від зовнішнього джерела живлення. Її припаюють на материнську плату під час виробництва смартфона. Вона містить різноманітні відомості з інформацією про абонента включно. Надає користувачу численні переваги, тому є досить зручною.

Але пластикові SIM карти теж непогано виконували свої функції. Як сталося, що їм на зміну йдуть eSIM та чим була зумовлена необхідність їх впровадження?

Традиційні SIM карти

Перші мобільні телефони були досить великими, з ідентифікаторами, що надавалися під час виробництва. Потім з’явилися СІМ-карти, які теж спочатку мали значні розміри. Але з розвитком стільникового зв’язку вони поступово зменшувалися. Спочатку стали використовувати mini-SIM, від середини нульових перейшли на micro-SIM, а з 2012 року вже з’явилися nano-SIM. Проте, попри суттєве скорочення розмірів, на платі все одно потрібно було робити контактний роз’єм, який потребував певного місця. Та й на корпусі необхідно передбачити отвір для встановлення карти, що значно погіршує захист від вологи. Скінчилося все тим, що інженери вигадали невеличкий чип, який монтували на плату вже на стадії виробництва. Так і зʼявилась віртуальна сімка.

Історія виникнення віртуальної сімки

Розмови про створення програмованої SIM-карти велися в Асоціації GSM з кінця 2010 року. А навесні 2012 року для автомобільної служби термінового виклику допомоги eCall Єврокомісія обрала вбудований формат eUICC. Спочатку система працювала лише для надсилання даних в сегменті M2M, тобто між технічними засобами. Але не всі виробники погодилися з таким обмеженням. Тому з 2015 року почалося впровадження в секторі стільникового зв’язку і оператори повинні були сприяти завантаженню профілів. В наступному році з’явилася перша повноцінна eSIM. У вересні 2017 року програмовані картки почали підтримуватися пристроями Apple. З 2018 року їх вже пропонували в кількох країнах Європи:

  • Велика Британія.
  • Індія.
  • Іспанія.
  • Угорщина.
  • Хорватія.
  • Чехія.

Хоча для реалізації використовувалися лише смартфони преміального сегмента.

Обрії eSIM

Численні переваги eSIM — це тема для окремої статті. Скажемо лише про те, що коли нова технологія стане масовою, виробники зможуть випускати смартфони з найвищим рівнем захисту від проникнення пилу та вологи, бо в корпусах не буде ніяких отворів. Це цілком можливо, бо головні телефони та зарядні пристрої вже давно безпровідні, а керування — сенсорне.

переглядів: 138


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *