Секрети довголіття: 10 корисних порад для тих, кому за 60

Щасливе
04.02.2020  15:05

Шістдесят років – солідний вік. Але це з одного боку. А з іншого – не менше двох третин життя. А то і половина. Багато що залежить від того, як на це подивитися і чиїми очима. Ви ж пам’ятаєте: для когось склянка наполовину порожня, а для когось – повна. Хтось в калюжі бачить бруд, а хтось – зірки, що відбиваються, пише wworld.com.ua

Вам 60? Попереду замаячила пенсія і ви думаєте, що життя добігає кінця? Подивіться на ситуацію з іншого боку! Тепер у вас буде набагато більше часу на себе, з’явиться можливість серйозно взятися за здоров’я. А почати можна з десяти простих правил.

Зовсім не пізно почати вести здоровий спосіб життя

Заходи вжиті зараз, в 60 років, можуть поліпшити ваше здоров’я, відшкодувавши шкоду, завдану йому в молоді роки. Найбільша помилка, яка часто може скоротити тривалість життя, – це думати, що вже занадто пізно що-небудь виправити. Такі прості заходи, як контроль ваги, вживання великої кількості овочів і фруктів, заняття спортом хоча б 2,5 години в тиждень, відмова від куріння можуть помітно поліпшити ваше самопочуття в будь-якому віці і продовжити життя.

Підтримуйте свою мозкову активність

Мозок любить проблеми, а тому розуму необхідно постійне навчання і розвиток, це допомагає йому залишатися в гарній формі. Прийміть міри. Уникайте рутини і забезпечуйте свій мозок новими важкими завданнями: збирайте пазли, придбайте нові навички, читайте, запишіться на курси, вивчайте щось нове і залишайтеся розумними. Наукові дослідження доводять, що здоров’я мозку в літньому віці залежить від активної інтелектуальної діяльності.

Дбайте про своє тіло

Не дозволяйте тілу піти на пенсію разом з вами. Тепер, коли вам не потрібно більше ходити на роботу або піклуватися про дітей, сфокусуйтеся на власному здоров’ї. Звичайно, раніше ви були занадто зайняті для вправ або готування здорової їжі, але тепер часу більш ніж достатньо! Використовуйте цей час для того, щоб підтримувати в нормі свою вагу, займатися спортом, їсти фрукти і овочі. Складіть план по догляду за своїм тілом. Це не тільки дозволить вам відчувати себе краще, але і зробить ваше життя довгим і радісним.

Проходьте обстеження

Можливо вам і не хочеться бігати по лікарнях і витрачати час на медогляди і обстеження, але все це допоможе створити чітку картину стану вашого здоров’я і виявити можливі хвороби на ранній стадії, коли вони ще піддаються лікуванню. Разом з вашим лікуючим лікарем складіть розклад профілактичних медоглядів та обстежень. Чи можна якось скрасити ці не самі веселі заходи. Візьміть з собою улюблену книгу і читайте її під час процедур. Або потіште себе смачним обідом або приємною зустріччю після довгих годин в поліклініці, це зробить занудні лікарняні заходи більш приємними.

Пам’ятайте про гормональні зміни в організмі

Вони відбуваються в організмі людини протягом усього життя. Деякі думають, що саме гормони і все, що з ними пов’язано, викликають старіння, насправді картина набагато складніша. Вивчіть додаткову інформацію про те, як гормони впливають на здоров’я людини, обговоріть це зі своїм лікарем, нехай він пояснить вам, як ті чи інші гормональні добавки можуть поліпшити ваше здоров’я.

Продовжуйте вести сексуальне життя

Секс – важлива складова здорового життя. Ви можете залишатися сексуально активними і навіть надолужити все упущене за минулі роки. Деякі лікарі навіть запевняють, що секс продовжує життя – задумайтеся про користь сексу для чоловічого і жіночого організму і ведіть активне статеве життя!

Думайте про вік в позитивному ключі

Якщо ви будете ставитися до свого віку позитивно, то зможете продовжити своє життя в середньому на 7,5 років. Про це свідчать багато досліджень. Позитивне мислення допомагає долати стрес і коригувати свою поведінку – подумайте про позитивні моменти, пов’язані з віком, такі як мудрість, наявність вільного часу, можливість духовного розвитку. І нагадуйте собі про них частіше.

Приймайте необхідні ліки

Консультуйтеся з лікарями, створіть чітку картину свого стану, приймайте ліки, підтримуйте своє здоров’я. Це може, без перебільшення, врятувати вам життя. Наукові дослідження показали, що люди, які не усвідомлюють реального стану свого здоров’я, і ​​не проводять заходи по його підтримці і поліпшенню, ризикують померти раніше.

Проводьте час з користю

Пенсійний вік – єдиний період життя, коли у вас предостатньо вільного часу. У вас звільняється як мінімум 40 годин в тиждень. Але існує небезпека витратити увесь цей безцінний час на такі дурниці як, скажімо, телевізор: середньостатистичний пенсіонер проводить перед телевізором більше 4-х годин в день. Але ж цей час слід витратити на те, що буде корисним для вашого тіла і розуму. Наприклад, на фізичні вправи, громадські заходи, волонтерську діяльність, приготування смачної і здорової їжі і інші улюблені заняття.

Залишайтеся соціально активними

Випадання з працюючого середовища, де так чи інакше потрібно було підтримувати відносини з оточуючими, може стати для вас справжнім випробуванням. Не втрачайте соціальні зв’язки, частіше бувайте на людях. Це допомагає керувати емоціями, зберігати колишні корисні звички, знижувати стрес.

Пенсійний вік може стати найактивнішим і радісним періодом вашого життя. Адже настав час насолоджуватися всім тим, заради чого ви так довго працювали. Піклуйтеся про своє здоров’я, займайтеся улюбленими справами, проводьте час з близькими людьми і дивіться вперед з оптимізмом.

, , , переглядів: 1 926


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *