ТОП-5 сучасних українських фільмів, які має подивитись кожен

Щасливе
06.04.2023  16:10

Пропонуємо вашій увазі сучасні українські фільми, які справді варті вашої уваги.

 ДОДОМУ (2019)

Історія кримськотатарської родини — батька та його синів, загиблого і живого. Стрічка, яка не омине серце жодного глядача. Адже вона піднімає теми, які важливі для кожного українця. І це не лише війна на Сході, окупація Криму і доля кримськотатарського народу. Лейтмотивом фільму є взаємини батьків і дітей, а також пошук свого місця у світі.

Міжнародна прем’єра картини відбулася у конкурсній програмі Особливий погляд Каннського кінофестивалю 2019, а на ОМКФ 2019 фільм отримав Гран-прі.

 ДОНБАС (2018)

Ця трагікомедія Сергія Лозниці отримала приз секції Особливий погляд Каннського кінофестивалю 2018 за найкращу режисуру.

Це мозаїка із історій людей, які живуть на Донбасі. Кожна із них і трагічна і комічна водночас. У фільмі відтворені реальні події, що відбулися на окупованих територіях на сході України. В одній з сцен німецький журналіст та український оператор зустрічаються з російськими військовими, які не мають ніяких знаків розрізнення та видають себе за донецьких ополченців.

ЧОРНИЙ ВОРОН (2019)

Це екранізація роману Василя Шкляра “Залишенець”, якій посприяв Юрій Андрухович. Історія розповідає про одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії — запеклу боротьбу українських повстанців проти окупаційної комуністичної влади в 1920-х роках, вже після окупації УНР, у Холодному Ярі.

Хоча критики відзначають, що гра акторів була занадто пафосною, однак сюжет фільму дійсно цікавий.

МОЇ ДУМКИ ТИХІ (2020)

Дебютна робота Антоніо Лукіча — це драма і комедія, головною темою якої є взаємини між мамою і сином. За сюжетом фрілансер Вадим відправляється у Закарпаття, щоб записувати звуки українських тварин. Якщо йому вдасться знайти рідкісного і загадкового рахівського крижня та записати його спів, він отримає омріяну роботу у Канаді. У мандрівку із сином вирушає його мама, яка чи то допомагає, чи то заважає.

В українському прокаті фільм зібрав 10 млн грн, що для артхаусного кіно вважається хорошим показником. Але, після виходу на стримінгових сервісах ця сума може значно зрости.

ПОВОДИР (2014)

Історичний драматичний фільм режисера і сценариста Олеся Саніна, в основу сюжету якого покладено мандри Радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музики напередодні та під час Голодомору.

Син американського інженера змушений переховуватися від влади після вбивства батька. Йому допомагає колишній командир роти армії УНР, який осліп після поранення в голову. Ці двоє намагаються вижити у непростому світі. Але чи вдасться їм це?

, переглядів: 216


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *