Все про видалення молочних зубів у дітей

Щасливе
05.05.2024  10:56

Молочні зуби потребують уваги та догляду. Вони виконують дуже важливі функції:

  • Жування: дають змогу дітям кусати та жувати їжу.
  • Мовлення. Відіграють важливу роль у вимові та розвитку мовлення.
  • Резервація місця для постійних зубів.

Отже, молочні зуби дають змогу дитині правильно жувати та ковтати, а також нормально говорити. Однак іноді виникають проблеми, наприклад, глибокий карієс або травма. У цьому випадку може знадобитися видалення молочного зуба.

У клініці “Родинна стоматологія”: http://familydent.ua/vydalennya-molochnyh-zubiv/ створено всі умови для безпечного лікування і комфорту маленьких пацієнтів. Перед ухваленням рішення про необхідність видалити молочні зуби, досвідчений дитячий стоматолог проведе детальну оцінку стану порожнини рота дитини. Іноді необхідний рентгенівський знімок.

Видалення молочних зубів

Важливо психологічно підготувати дитину до відвідування дитячого стоматолога. Бажано використовувати просту і зрозумілу мову, щоб діти могли зрозуміти необхідність відвідування зубного лікаря. Це нормально, коли у дітей виникають запитання і побоювання з приводу їхнього першого візиту до стоматолога. Важливо чесно відповідати на запитання і не залякувати. Слід пояснити дитині, що лікар допоможе зберегти здоров’я ротової порожнини.

Покази до екстракції молочного зуба

Існує кілька причин, через які може знадобитися видалення молочних зубів у дитини. Найчастіше ця процедура виправдана в таких ситуаціях:

  • Коли молочний зуб заважає прорізуванню постійного.
  • Якщо інфікування відбулося в періапікальній або міжкореневій ділянці та не може бути усунене іншими способами.
  • Пульпіт (запалення зубного нерва).
  • Сильно травмований зуб із гострими краями, що спричиняє біль під час жування, подразнення язика і порожнини рота, а в деяких випадках гінгівіт.
  • Глибоке ураження карієсом.

Якщо виникли питання про те, чи слід зберігати молочний зуб, проконсультуйтеся зі стоматологами нашої клініки. Досвідчений лікар оцінить стан порожнини рота і порекомендує відповідний метод лікування.

Як відбувається видалення молочного зуба

Ми прагнемо до досконалості в галузі дитячої стоматологічної допомоги. Фахівці клініки використовують сучасне обладнання, щоб знизити дискомфорт. Щоб дитина не відчувала болю під час процедури, в ділянку, де знаходиться молочний зуб, що видаляється, лікар вводить місцевий анестетик. Далі стоматолог застосовує спеціальні інструменти для акуратного і точного видалення молочного зуба.

Залежно від випадку і складності може знадобитися накладення швів або встановлення ватного тампона.

Видалення тимчасових зубів у дітей

Реабілітаційний період після екстракції молочного зуба

Зазвичай діти легко переносять цю процедуру. Важливо спостерігати за самопочуттям дитини. У разі кровотечі ясен або підвищення температури тіла необхідно звернутися по медичну допомогу.

Першу добу рекомендується уникати полоскання, оскільки воно здатне порушити процес загоєння. Також необхідно періодично нагадувати дитині, що не слід торкатися області екстракції пальцями або язиком. Перші 24 години не слід чистити зуби.

У перші дні після видалення молочного зуба рекомендується м’яка холодна дієта. Такі продукти, як йогурт, м’яке морозиво і пюре, є хорошими варіантами, які можуть допомогти полегшити дискомфорт.

У тому разі, якщо дитячий стоматолог вирішив, що екстракція молочних зубів необхідна, батьки повинні чітко дотримуватися всіх порад лікаря. Якщо загальне самопочуття дитини хороше і немає скарг на біль або кровоточивість ясен, то застосовувати будь-які ліки не потрібно. Загоєння ясен при видаленні молочного зуба зазвичай відбувається в короткі терміни й лунка, де був зуб, закривається швидко.

На правах реклами

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

переглядів: 30


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *