Як побачити, що у дитини проблеми із психікою

квиток на автобус
Щасливе
18.07.2023  15:30

Часто найскладніше зізнатися самому собі – виникли проблеми із психікою. Ви помічаєте знервованість, гостру реакцію на випадковий поштовх у магазині, бажання вибухнути в мить через дрібницю. Ви це бачите і відчуваєте, що щось не так. Бо ви – дорослий.

Уявіть, що коїться із дитиною, яка отримує той самий спектр емоцій. От тільки малеча не може їх подолати, бо не розуміє – що це? Чому раптом такі відчуття? Вона нервує і злиться, а батьки списують все на чергову вікову кризу. І відмахуються – минеться, переросте, треба почекати.

Зволікати не можна! Симптоми, на які треба звернути увагу, дуже прості.

Змінилася поведінка з однолітками: зазвичай дитина гралася у компанії на майданчику, а тепер усамітнюється у куточку. Або раптом перестали подобатися мультики, від яких раніше малеча була у захваті.
Додайте до цього проблеми зі сном, незрозуміла тривожність, сльози без причини – свідчать про необхідність показатися лікарю.

«Підлітки, десь після 13-14 років, вже можуть більш усвідомлено пожалітися, коли їх щось турбує. Школярі скаржаться на погіршення пам’яті, їм важко навчатися. А ще з’являються болі якогось незрозумілого характеру – головні, кишкові. Але коли ти оглядаєш таких дітей, то бачиш, що якогось підґрунтя для цього болю немає. Ось чому важливо вчасно помітити симптоми, допомогти дитині розкритися. Аби лікарі розпізнали психічні проблеми та вже далі обирали маршрут дій», – пояснила у прямому ефірі на сторінці ГО Безбар’єрність та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA педіатр Юлія Крушельницька.

Цикл ефірів відбувається у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою першої леді Олена Зеленська.

Більше про підтримку себе та людей поруч – на https://bf.in.ua/turbota

 

За повідомленням з офіційної сторінки Рівненської ОВА у мережі Фейсбук.

, , , переглядів: 234


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *