Як правильно організувати навчання для власної дитини: поради фахівців

квиток на автобус
Щасливе
30.08.2023  12:00

Для того, щоб дитина успішно справлялась  із завданням, необхідно аби у дитини був правильно організований навчальний день та забезпечено повноцінне харчування. В умовах дистанційного навчання, контроль в насамперед лягає на батьків, а не заклади освіти.

Отож, дитина має бути бадьорою. Для цього вона повинна висипатись, а це 8-10 годин сну, молодшого шкільного віку – навіть і 12 годин. Тому стежте, аби дитина вчасно лягала спати – не пізніше 21-22 години. Першокласники мають поспати ще і в обідню пору.

Харчування дитини повинно бути раціональним: повноцінним у кількісному відношенні, тобто за енергетичною цінністю (калорійністю) та збалансованим – мати оптимальний вміст у ньому всіх харчових речовин в оптимальних кількостях і співвідношенні – білків, жирів (у тому числі тваринних), вуглеводів (у тому числі цукрів, клітковини, харчових волокон), вітамінів, макро-, мікроелементів, смакових речовин. Не забудьте включити до раціону кисломолочні продукти, рибу, овочі, фрукти. Зверніть увагу на прийоми їжі дитиною. Дитина повинна снідати і на цей прийом їжі у дитини має припадати 25-30% обсягу денної потреби. На обід 30-35% обсягу. Вечірній прийом можна розбити на дві частини – підвечірок та вечеря. Контролюйте, аби останній прийом їжі не приходився безпосередньо перед сном, бажано за 2-3 години до нього. Впродовж дня необхідно забезпечити питний режим.

Слідкуйте, щоб дитина час перерви між уроками використовувала для відновлення втоми: прогулянки на відкритому повітрі, рухові вправи, в тому числі для очей. Після уроків, перед виконанням домашнього завдання, необхідно кілька годин виділити для відпочинку. Націлюйте дітей на активний відпочинок – рухові ігри з однокласниками, друзями. Скоординуйте дітей на порядок виконання домашніх завдань: чергуйте виконання завдань з «важких» та «легких» предметів, математичного та гуманітарного напрямку.

В умовах дистанційного навчання, діти вже понаднормово користуються відеотерміналами, тому не дозволяйте «залипати» в іграх на різних гаджетах. Оскільки це не тільки «удар» по очах, а й створює психоемоційну втому. Розгляньте можливість участі дитини у гуртках, секціях.

Забезпечте дітей робочим місцем. Стіл та стілець повинен відповідати зросту дитини, аби не пошкодити поставу дитини. Робоча зона має мати достатнє освітлення. Розташуйте меблі таким чином, аби забезпечити максимальним рівнем природного освітлення. Дитина повинна сидіти за столом чи партою рівно, не нахиляючись. Відстань від очей до підручника, зошита не повинна бути меншою ніж 30-35 см.

Зверніть увагу на одяг дитини, в тому числі домашній. Він повинен бути комфортним (мати повітропроникні властивості, не парити), зручним (не повинен сковувати рухи, стискати), приємним до тіла та підібраним до сезону. Переважно з натуральних матеріалів.

І не забувайте про особисту гігієну дітей. Необхідно регулярно приймати душ чи ванну, щоденно вмивати обличчя. Протягом дня мити руки з милом: перед вживанням їжі, після відвідування туалету, а також після занять фізкультурою, трудовим навчанням, прогулянки. Слідкувати за нігтями пальців рук та ніг. Вчасно їх обрізати до нормальної довжини. Двічі на день: зранку та ввечері – чистити зуби зубною пастою та щіткою. Провітрюйте приміщення.

 

За повідомленням з Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб

переглядів: 238


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *