Як вибрати акумулятори 18650 і як їх заряджати?

Щасливе
27.03.2024  16:57

Деяким пристроям для роботи потрібні елементи 18650 замість звичайних батарейок типу АА.

Протягом багатьох років найпоширенішими були одноразові елементи циліндричної форми. Однак світ не стоїть на місці й дедалі частіше трапляються електронні пристрої, які потребують трохи більшої потужності. Саме для них було розроблено ці елементи https://www.aks.ua/catalog/akkumulyatory-i-batareiki/klass/18650, марковані номером 18650. На перший погляд вони нагадують батарейки й акумулятори типу АА, але відрізняються від них за кількома параметрами.

Відмінності осередків 18650 і батарейок AA

Хоча обидва типи джерел живлення мають схожу форму, вони відрізняються габаритами. Типові батарейки формату АА мають діаметр 14 мм і довжину 50 мм, а елементи 18650 – діаметр 18 мм і довжину 65 мм.

У випадку з елементами 18650 ми маємо справу з літійіонною (Li-Ion) технологією. Що стосується параметрів, то їхня ємність зазвичай становить від 3000 до 3500 мАг, а робоча напруга – 3.7В. При цьому термін служби, вираженим у кількості циклів перезарядки, може варіюватися залежно від якості акумулятора та інтенсивності його використання.

Де використовуються елементи 18650?

18650 використовуються там, де звичайних батарейок виявляється недостатньо. Їх можна використовувати в дуже яскравих ліхтариках, повербанках, електроінструментах, електронних сигаретах тощо. Важливо відзначити, що порівняно з іншими типами акумуляторів, літійіонні батареї мають низький рівень саморозряду і за оптимальних умов можуть дуже довго зберігати накопичену електрику.

Як заряджати акумулятори 18650?

Для підзарядки елементів 18650 необхідно використовувати якісний зарядний пристрій з відповідними параметрами. Цікаво, що деякі моделі таких ЗП можна підключати не до мережі 230 В, а до автомобільних акумуляторів. При цьому процес передачі енергії відбувається автоматично.

Як поводитися з акумуляторами 18650?

Варто пам’ятати, що осередки 18650 дуже нестабільні і набагато небезпечніші за класичні батарейки. Уникайте коротких замикань і не зберігайте їх з металевим предметами. У разі пошкодження захисної оболонки така батарея має бути утилізована в пункті збору електронних відходів.

Які елементи 18650 варто купити?

 У продажу багато різних акумуляторів і незалежно від їхнього типу варто робити ставку на брендовий товар. Найкраще зупинити свій вибір на фірмовому аксесуарі, адже найдешевші можуть не тільки не відповідати заявленим параметрам, а й пошкодити дороге обладнання.

На правах реклами

переглядів: 37


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *