Яка користь їзди на велосипеді?

квиток на автобус
Щасливе
19.12.2023  13:02

Користь їзди на велосипеді важко переоцінити. Велосипедні прогулянки знижують ризик розвитку низки захворювань, покращують витривалість, а також благотворно позначаються на емоційному стані. Ось ключові причини, через які варто сісти на велосипед.

Схуднення

Їзда на велосипеді допомагає наростити м’язову масу і схуднути. У середньому за одне заняття можна спалити від 200 до 800 кілокалорій. Оптимальна пульсова зона під час тренування для людини 35 років становить від 120 до 138 ударів на хвилину – використовується та сама формула для обчислення цільової пульсової зони, але коефіцієнт становить 65-75%. Оптимальна тривалість – від 40 до 90 хвилин. При цьому, найкраще чергувати велотренування з іншими видами фізичної активності.

Зниження ризику ранньої смерті

Їзда на велосипеді корисна за цілої низки захворювань. Наприклад, велопрогулянки знижують ризик ранньої смерті у людей з діабетом другого типу. Імовірність передчасної смерті при регулярному велотренуванні знижується у пацієнтів на 20-25 відсотків. При цьому достатньо проводити за цим заняттям лише годину на тиждень. 

Підтримка імунітету

Переваги велосипеда очевидні. У публікації вчених із Великої Британії йдеться, що регулярна їзда на велосипеді підтримує нормальну роботу імунної системи людини. У дослідженні взяли участь 125 осіб 55-79 років. Всі вони періодично здійснювали велосипедні прогулянки. Тож, катайтесь навіть на свята.

Підтримка зору

Велотренування допомагають знизити ризик розвитку вікової катаракти – основної причини сліпоти серед літніх людей.  При цьому в сонячні дні важливо не забувати про сонцезахисні окуляри під час велотренувань. Тож, ідеї подарунків, типу велосипеду, є дійсно вдалими.

Поліпшення настрою

Згідно з даними данських дослідників, велосипедні прогулянки та екотуризм допомагають зняти стрес і поліпшити настрій. Опитані вченими люди, які регулярно катаються на велосипеді, підтвердили, що сам процес дарує їм позитивні емоції та допомагає сконцентруватися на хорошому. Особливо це стосується поїздок на відстані понад п’ять кілометрів. 

Користь їзди на велосипеді: нормалізація сну

Ті, хто регулярно катається на велосипеді, сплять краще. Цей тип фізичної активності допомагає налагодити нічний сон краще, ніж інші види тренувань. Досить крутити педалі 30-60 хвилин у вечірній час, причому в ідеалі заняття має бути інтенсивним. 

Катання покращує розумові здібності

У процесі їзди на велосипеді приплив крові та кисню до мозку істотно збільшується, що активізує дію рецепторів і сприяє створенню нових мозкових клітин у гіпокампі – ділянці, що відповідає за пам’ять. Як бачите, велосипед це те, що подарувати слід кожному.

Прогулянки на велосипеді знижують стрес

Переваги велосипеда очевидні. У процесі катання в організмі виробляється гормон щастя. НТакож, під час велопрогулянки вирівнюється дихання, що сприяє приведенню думок і почуттів до ладу. Тож, розваги такого роду є оптимальним рішенням для жителів міст.

Тож, тепер ви знаєте, які подарунки на миколая хлопцю чи дівчинці слід дарувати в першу чергу!

На правах реклами

переглядів: 96


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *