Які радіатори вибрати для квартири: біметалічні чи чавунні?

Щасливе
13.08.2023  18:06

Більшість квартир в Україні підключені до центрального опалення, яке створює для радіаторів доволі жорсткі умови експлуатації. Це означає високий тиск з різкими перепадами, низьку якість води, щорічне спустошення системи для проведення ремонтних робіт. Тому для монтажу в квартирах підходять тільки два види радіаторів: чавунні та біметалічні батареї для опалення.

Біметалічні радіатори

Біметалічні батареї опалення — фаворити сучасного ринку. Внутрішній каркас таких опалювальних пристроїв виконаний зі сталі з антикорозійним покриттям, а зовнішній — з алюмінію. За рахунок цього виробникам вдається досягти високої теплової потужності: від 150 до 215 Вт. На сторінці https:/skvagina.com.ua/otoplenie/radiatory/ можна підібрати радіатори, які за характеристиками найкраще підходять для вашої квартири!

Комбінація двох типів матеріалу також робить біметал більш стійким до гідроударів: в залежності від моделі граничний тиск складає від 40 до 60 бар, а іноді навіть більше. Такі радіатори дуже швидко нагріваються самі і прогрівають приміщення, а низька теплова інерція дозволяє встановлювати терморегулятори. Купити батареї з біметалу багато покупців вирішують через довгий термін експлуатації: опалювальні прилади не потребують заміни до 25–30 років.

Чавунні радіатори

Такі батареї раніше були популярними через брак інших варіантів на ринку. Вони виконані з суцільного чавуну, тому довго нагріваються і остигають. Це означає, що швидко прогріти кімнату чи встановити терморегулятор не вийде, адже зміна температури триває годинами. Потужність чавунних радіаторів при стандартній висоті 500 мм складає 90–160 Вт в залежності від моделі, але може бути нижча через товстий шар фарби. Опалювальні пристрої такого типу витримують тиск до 12 бар, чого достатньо далеко не для всіх багатоквартирних будинків.

Висновки

Біметалічні батареї мають компактні габарити, довгий період експлуатації, добре витримують гідравлічні випробування, дозволяють гнучко регулювати температуру в кожній окремій кімнаті. Враховуючи строк служби, ціна на радіатори опалення такого типу є помірною.

Чавунні батареї більш громіздкі і важкі, не такі стійкі до гідроударів, мають велику теплову інерцію і водночас меншу потужність. Виходячи з цього, біметал залишається оптимальним вибором для сучасної квартири.

Важливо вибрати якісні радіатори від популярних брендів, а перед покупкою ретельно вивчати технічні характеристики обладнання. В іншому випадку ризик витоку теплоносія чи інших несправностей сильно зростає.

переглядів: 173


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *