Абонплата за газ: у скільки обійдеться рівнянам “доступ до труби”

Щасливе
04.04.2017  15:58

Минулого тижня НКРЕКП вирішила ввести новий платіж для населення — абонентську плату за підключення до системи газопостачання.

Відповідно до рішення Комісії, з 1 квітня для населення і промислових споживачів планувалося ввести нову систему оплати за використаний газ. Планувалося, тому що 4 квітня НКРЕ все ж таки вирішила призупинити дію абонплати за газ через великий суспільний резонанс.

НКРЕКП призупинила введення абонплати за газ

Передбачалося, що українці отримуватимуть окремий платіж за паливо як товар і окремий — за витрати на його доставку і розподіл серед споживачів. Виділений з ціни газу платіж за його доставку є фактично абонплатою за підключення до системи газопостачання.

Економічна правда разом з ГО “Опора” вирішила продемонструвати, якою може бути ваша абонплата за газ, залежно від типу лічильника.

Скільки коштуватимуть комунальні послуги рівнянам у квітні?

 

Якою може бути плата за транспортування газу

 

Для сімей, у яких стоять лічильники мінімального типорозміру G1,6, зростання буде менш відчутним — приблизно утричі.

З 4,47 млн споживачів, які використовують газ тільки для приготування їжі, лічильники встановили тільки 1,19 млн споживачів. Ця група споживає лише 6% від всього газу, що витрачається населенням, але становить 34% від загальної кількості побутових споживачів.

У таких випадках абоненту виставляють рахунок згідно з нормами споживання. Для цієї категорії споживачів рахунок за транспортування виросте відчутніше інших — приблизно в сім разів.

Лічильники G4 та G6 використовуються при великих обсягах використання газу, наприклад, для опалення. І тут не все так просто. В залежності від конкретного типу лічильника та кількості споживання газу, ціна може або також зрости (у 2-4 рази при обсягах до 800 куб м на рік) або не змінюватися чи опускатися.

Точні цифри, залежно від обсягу споживання, вказані нижче.

 

 

 

 

За матеріалами Економічної правди

, переглядів: 1 170


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *