На Рівненщині чоловік винайшов пристрій для збору колорадських жуків

15.05.2017

На Рівненщині чоловік винайшов пристрій для збору колорадських жуків

Пристрій, який виловлює колорадських жуків, змайстрував Іван Купервас із села Миротин Здолбунівського району. “Жуколовка”, зібрана з непотрібного металобрухту, неабияк полегшує боротьбу з картопляним шкідником. Селянин каже: за одну “ходку” його винахід повністю знищує колорадів.

Іван Купервас разом із дружиною Оксаною виховують трьох дітей. Як і більшість селян, тримають чималий шмат поля, господарство. Картоплі завжди садять вдосталь.

Кабмін планує підвищити ставку ЄСВ для деяких підприємств

– У нашій родині так заведено, що ніхто бульбу хімікатами не кропив, аби врожай був екологічно чистим. Пам’ятаю, в дитинстві батьки дадуть віника з відром, і йду на город обтрушувати колорадських жуків, – розповідає господар. – Але цей метод займає дуже багато часу, та і втомлює. За день натрусишся так, що спину розігнути не можна, а половина шкідників як сиділа, так і сидить.

Аби полегшити літні польові роботи, кілька років тому чоловік змайстрував “жуколовку”. Спершу накреслив майбутній пристрій на папері, і по ньому конструював своє диво техніки.

– Це такий собі возик із крилами та ящиком, у який падають жуки – жукоприймальником. Спереду стоїть колесо від велосипеда, по боках – крила із бляхи, знизу – бляшаний жукоприймач, – характеризує розробку винахідник. – З’єднують усі деталі старі труби та арматура. Крила нагинають картопляні кущі, струшуючи жуків у жолоб. Бадилля при цьому не ламається, а шкідників стає менше на 90% – і це за один обхід. Що важливо,” жуколовка” збиває навіть личинки. 20 соток поля я очищаю від шкідників за 15 хвилин. Щоб колоради поздихали, виливаю у приймальник стопку солярки.

Рівняни стали більше сплачувати смартфонами за комунальні послуги

Нещодавно Іван Купервас запатентував свій винахід. Бо ж, зізнається, свого часу мав справу з крадіями: розробив сапку з коліщатами, показав знайомим креслення, а тепер його розробку продають чи не на усіх ринках області.

– Взагалі, я багато цікавих штукенцій змоделював. Щоб полегшити роботу дружині, зробив їй блендера, вмонтувавши у бідона дрель. Тепер вона і буряки ним рубає, і гарбузи, – каже Іван Купервас. – Зі старого комп’ютерного блока змайстрував совка, щоб щепу в грубу зимою закидати. Я хлопець не лінивий (сміється – авт.), усе вмію руками робити

Джерело: Крапка

, , , , переглядів: 2 076


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *