Чи вплине відтермінування траншу МВФ на курс долара?

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
20.03.2017  11:27

Чи вплине відтермінування траншу МВФ на курс долара?

Виділення чергового траншу МВФ Україні знову відкладено на невизначений час, про це пише “СЕГОДНЯ.ua“. Вчора це питання, призначене до розгляду на 20 березня, зникло з порядку денного засідання ради директорів Фонду. 

Міністр фінансів України Олександр Данилюк пояснив це технічними причинами. “Перенесення термінів викликано виключно потребою уточнення розрахунків економічних наслідків від заходів, що вживаються Україною у відповідь на блокаду, захопленням українських підприємств на підконтрольних територіях, а також у зв’язку з визнанням російською стороною документів, виданих на цих територіях”, — сказав Данилюк.

Президент Украналітцентру Олександр Охріменко пов’язує відстрочку видачі нам кредиту із зустріччю між президентом США Дональдом Трампом і канцлером Німеччини Ангелою Меркель: “З точки зору економіки у МВФ заперечень немає, але втрутилася політика. Це іміджевий кредит, який нашим владі потрібен як демонстрація успіхів”.

 

Експерти про ситуацію з доларом

Обидва фінаналітики кажуть, що відсутність траншу не сильно, але впливає на курс гривні. Причина ослаблення курсу у тому, що зараз гривня дорожче, ніж повинна бути “за планом”, тому її опускають. “У меморандумі з МВФ записаний середньорічний безготівковий курс 27,2 грн/$, зараз на міжбанку курс 26,9, тому що через зростання промвиробництва в січні на 6%, в країну зараз надходить більше валюти, — говорить керуючий директор банку Ігор Львов. — Нацбанк почав активно скуповувати в резерви, чому курс долара пішов вгору. До літа очікується 27,1—27,2 грн/$ на міжбанку, або до 28 грн в обмінниках”.

Охріменко стверджує, що Нацбанк, здешевлюючи гривню, “допомагає” Кабміну наповнити бюджет. “У цьому році традиційної річної девальвації долара може не бути, навпаки, він поступово продовжить зміцнюватися, — говорить Охріменко. — Зараз на міжбанку надлишок валюти, а пропозиція знижується, і вже в квітні може виникнути дефіцит. Найбільш ймовірний курс до літа — 28 грн/$, якщо не буде політичних катаклізмів, наприклад підготовки до дострокових виборів Ради. Інакше можливий стрибок і до 30 грн/$”.

 

долари

, , , переглядів: 974

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *